офіційний веб-сайт           
 
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
Львівський науково-виробничий центр
стандартизації, метрології та сертифікації
22 | 10 | 2018
Купуємо взуття для наших діток Друкувати
Написав прес-служба   
Четвер, 16 травня 2013 13:42
Серед головних причин травм і проблем дитячих ніжок є «взуттєві» нюанси. Деформація ноги відбувається, якщо взуття надмірно вузьке, або навпаки, занадто широке, якщо воно не відповідає елементарним ортопедичним, гігієнічним та медичним вимогам. Тому, аби вберегти своє дитя від неякісного взуття, радимо звернути увагу на певні особливості вибору взуття:

1. Вибирати необхідний розмір взуття. Особливо складно здійснити вибір з малюком, який ще не може говорити і пояснити зручно йому чи ні. Для цього є простий, але дуже дієвий спосіб. Перед тим як відправитися у магазин за взуттям, треба поставити ніжки дитини на аркуш паперу, окреслити ступні олівцем і вирізати викрійку. Під час вибору взуття ці паперові устілки покладіть всередину черевичка. Якщо устілка лежить рівно і не мнеться, Ви здійснили правильний вибір.

У першу чергу взуття не повинно стискати ступні малюка. Відстань від кінчиків пальців до мису взуття повинна бути не менше ніж 15 мм. Це виключає тиск на ступню малюка. Як відомо, під час ходьби ніжка трішки розширюється, приблизно на 5мм. Також, якщо ви підбираєте чоботи заздалегідь (влітку – зимове взуття, наприклад), то враховуйте те, що ніжка малюка найближчим часом виросте приблизно на 7 мм. Крім цього матеріал мису черевичка «забирає»на себе приблизно 3мм від загальної довжини взуття.

2. Вибирайте взуття, яке виготовлено з натуральних (природних) матеріалів – таких як шкіра, вовна та текстиль. Найважливішою властивістю цих матеріалів є те, що вони адаптуються до анатомічної форми ноги. У вологу пору року захистить ніжки Вашого малюка від промокання взуття на основі мембранної тканини, яка з одного боку виводить вологу, а з іншого перешкоджає її потраплянню всередину. Це взуття можна носити три сезони - з пізньої осені по ранню весну.

3. Самостійно перевірте скільки вільного простору залишилося в черевичку. Малюки, як правило, про це не говорять, якщо взуття не тисне їм на ступню, але врахувати природні фактори вони не можуть. Простежте, щоб ступні і пальці вільно рухалися у взутті.

4. Зверніть увагу на підошву – вона повинна бути тонкою та вільно згинатися без видимих зусиль. Це дозволить ступні дитини спокійно переходити з п'ятки на носок. Щоб уникнути ковзання підошви, вибирайте таку, яка має рифлену поверхню. Якщо ж на черевичках гладка підошва, її потрібно обробити наждачним папером або поставити профілактику у фахівця. Це захистить малюка від падінь.

5. Задник взуття повинен бути твердим, щоб міцно утримувати п'яточку і захищати дитину від можливих вивихів. До того ж, м’який задник не зможе утримувати ніжку дитини і вона постійно буде випадати із черевичків.

6. Верхня частина черевика повинна забезпечувати хорошу фіксацію ноги, що захистить її від пошкоджень і необережності під час ходьби. Рекомендуємо Вам взуття на шнурках або із ремінцями - застібками типу "липучка".

7. Дитяче взуття повинно мати маленький каблучок. Він бере участь у формуванні ходи і не дає змогу маляті завалюватися назад. Особливу увагу ортопеди приділяють супінатору. Він має бути обов’язковим елементом будь-якого дитячого взуття, навіть домашнього. Його відсутність може призвести до плоскостопості, а також до зменшення підйому стопи і погіршення її амортизуючих властивостей.

8. Дитячі ноги відносно багато потіють, тому кожна пара взуття повинна мати спеціальну устілку або вкладиш із всмоктуючого матеріалу (оброблена шкіра, текстиль, спеціальні вологовбираючі матеріали тощо).
 
Останні новини
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Перекладач
Пошук
Хто на сайті
На даний момент 30 гостей на сайті
Статистика
Користувачі : 148
Зміст : 1327
Посилання : 23
Переглянути хіти змісту : 1762923
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України Департамент тхнічного регулювання