офіційний веб-сайт           
 
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
Львівський науково-виробничий центр
стандартизації, метрології та сертифікації
16 | 12 | 2018
Фахівці ДП "Львівстандартметрологія" перевірили якість плавзасобів PDF Друкувати
Написав прес-служба   
Вівторок, 16 липня 2013 07:59
Відпочинок влітку не можливо собі уявити без перебування у воді.

Журналісти програми «Зона конфлікту» (ТРК «Львів») спільно з фахівцями випробувальної лабораторії ДП «Львівстандартметрологія» не залишилися осторонь від дослідження теми якості та безпечності плавзасобів – надувних кіл, матраців, нарукавників, захисних окулярів для води тощо.

Придбані плавзасоби були направлені до лабораторії на випробування.

Любов Кривуля інженер випробувальної лабораторії
розповіла про візуальне перевіряння плавзасобів.  Вона уважно роздивилася надане на перевірку надувне коло у вигляді сонечка, призначене для купання у воді – та зауважила, що марковання нанесено не  українською мовою; окрім цього,  можна відчути під пальцями гострі крайки, до яких дитина може пошкодити пальці. «Крім цього завжди треба перевіряти герметичність; міцність швів; як працює зворотній клапан, щоб часом не відкрився у воді»,- підсумувала фахівець.

Перевірили у лабораторії і дитячі окуляри, які використовуються під водою. Захисні окуляри теж перевіряють на безпечність крайки – чи не гострі, щоб дитина не пошкодила лице; на запах та міцність удару.

У випробувальній лабораторії «Львівстандартметрологія» не лише розповіли, а й продемонстрували як саме перевіряють якість та безпечність таких плавзасобів. Зразком для випробувань було надувне коло-сонечко, яке перевірили на герметичність таким чином. Надуваємо  засіб, всередині в колі тиск має бути 10 кПа і перевіряємо, чи тримається цей тиск  постійно протягом 1,5 год. (уважно спостерігаємо чи не пропускає повітря через клапан ). Далі випробовуємо на міцність - навантажуємо це коло вантажем 5 кг і утримуємо 30 хв, при цьому знову ж таки тиск повинен бути постійним і дорівнювати 10 кПа. Якщо всі ці випробування витримано, то плавзасіб є якісним і надійним.

Отже, дочекавшись результатів випробувань наданого зразка (надувного кола-сонечка) журналісти, дізналися від Олександра Белущенка заступника начальника випробувальної лабораторії, що через 30 хв. тиск в колі змінився, зменшився з 10кПа до 5 кПа, а це означає, що порушено герметичність, і випробування на міцність цей засіб не пройшов, і для споживачів є небезпечним.

У ДП «Львівстандартметрологія» розповіли, що нині майже всі плавзасоби виготовлені в Китаї, оскільки в Україні підприємств, які займаються виробництвом  плавзасобів, на жаль, нема.

 
 
Останні новини
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Перекладач
Пошук
Хто на сайті
На даний момент 20 гостей на сайті
Статистика
Користувачі : 148
Зміст : 1341
Посилання : 23
Переглянути хіти змісту : 1804078
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України Департамент тхнічного регулювання