офіційний веб-сайт           
 
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
Львівський науково-виробничий центр
стандартизації, метрології та сертифікації
16 | 12 | 2018
Час готуватися до школи Друкувати
Написав прес-служба   
Вівторок, 26 серпня 2014 14:17
Останні літні дні – напружена пора для батьків школяриків. На ринках міста Львова вже активно працюють шкільні ярмарки. І попри те, що ціни, порівняно з минулим роком, значно зросли, покупців також вистачає. Журналіст з радіо "FM Галичина" Уляна Вербицька дізнавалась як купити якісний зошит.

Фахівці рекомендують покупцям приділити увагу не тільки зовнішньому вигляду обкладинки зошита, а, насамперед, якості та безпечності конкретного виробу. І зорінтуватись у якості саме цієї продукції досить не складно.

До речі, згідно ДСТУ 4736:2007 «Зошити шкільні. Технічні умови» на сторінках обкладинки дозволено розміщувати ілюстровану та навчальну інформацію державною мовою за узгодженням її змісту з Міносвіти України.

"Четверта сторінка обкладинки кожного шкільного зошита має бути найважливішою для батьків, адже, саме там повинно бути нанесено маркування із зазначенням: назви продукції, назви країни виробника, назви підприємства-виробника, основної призначеності продукції, відомості про сертифікацію, юридичної адреси виробника, обсягу зошита в аркушах, позначення стандарту, за яким продукція виготовлена, а, також, артикулу, штрих коду, сорту (для виробів другого сорту)", - радить Наталія Трубіцина - начальник відділу управління якістю та технічного нагляду ДП «Львівстандартметрологія».

Другим етапом оцінки якості зошита є огляд його внутрішніх сторінок з якими безпосередньо і доведеться працювати дитині. Зрозуміло, що сторінки не повинні мати надривів, порізів, забруднень, складок, зморшок, залощених і матових смужок та інших дефектів, що заважають якісній роботі учнів у зошиті.

А щодо вигляду безпосередньо аркушів - основні лінії у зошитах можуть бути фіолетового, зеленого, блакитного та сірого кольорів, горизонтальні лінії на розгортці у місці згину аркушів мають збігатися, допустиме їх відхилення – не більше 2 мм.

Лінії графічних сіток повинні співпадати на лицьовій та зворотній сторінках.
Не варто зупиняти свій вибір на зошитах з надзвичайно білосніжними чи навпаки жовтуватими аркушами. Кориснішими для зору будуть такі, сторінки яких мають колір світлого пряженого молока, адже надмірна білизна різатиме очі, а для читання тексту на жовтуватих сторінках доводить напружувати зір.

"Надзвичайно важливо, щоб кінці скоб були загнуті всередину зошита, забезпечували скріплення аркушів та унеможливлювали травматизм",- наголосила Наталія Трубіцина.

Також покупцям варто пам’ятати про право вимагати у продавця документи про якість та безпеку зошитів – зареєстровану Декларацію про відповідність або сертифікат відповідності.

Аудіозапис новин від «FM Галичина»
 
Останні новини
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Перекладач
Пошук
Хто на сайті
На даний момент 30 гостей на сайті
Статистика
Користувачі : 148
Зміст : 1341
Посилання : 23
Переглянути хіти змісту : 1804046
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України Департамент тхнічного регулювання