офіційний веб-сайт           
 
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
Львівський науково-виробничий центр
стандартизації, метрології та сертифікації
16 | 12 | 2018
В Україні буде посилено правові гарантії захисту прав споживачів Друкувати
Написав прес-служба   
Вівторок, 24 лютого 2015 16:32
З метою адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу та виконання Директиви Ради Європейських Співтовариств «Про наближення законів, постанов та адміністративних положень держав-членів щодо відповідальності за неякісну продукцію» від 25 липня 1985 року № 85/374 ЄЕС, 19 травня 2011 року Верховною Радою України було прийнято Закон України «Про відповідальність за шкоду, завдану внаслідок дефекту в продукції».

Цей Закон встановлює підстави та порядок відшкодування шкоди, завданої внаслідок недоліків товару, що є рухомим майном, у тому числі такого, що є складовою частиною іншого рухомого чи нерухомого майна, включаючи електроенергію. Натомість відносини з відшкодування шкоди, завданої недоліками товару, що є нерухомим майном, робіт (послуг) на сьогодні регламентуються положеннями § 3 глави 82 Цивільного кодексу України.

Разом з тим прийняття зазначеного Закону було здійснено без усунення деяких суперечностей його положень нормам Цивільного кодексу України.

Крім того, вказаний Закон неповною мірою регламентує відносини з відшкодування шкоди, завданої дефектною продукцією.

З метою узгодження норм Цивільного кодексу України та Закону України «Про відповідальність за шкоду, завдану внаслідок дефекту в продукції», а також посилення правових гарантій захисту прав осіб, яким завдано шкоду внаслідок недоліків товару (продукції) було розроблено законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відшкодування шкоди, завданої внаслідок недоліків товарів, робіт (послуг)».

Картка проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відшкодування шкоди, завданої внаслідок недоліків товарів, робіт (послуг)»

У данний час на розгляд Верховної Ради України внесено проект Постанови «Про прийняття за основу проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відшкодування шкоди, завданої внаслідок недоліків товарів, робіт (послуг)».

Картка проекту Постанови «Про прийняття за основу проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відшкодування шкоди, завданої внаслідок недоліків товарів, робіт (послуг)".

Джерело: http://www.csm.kiev.ua
 
Останні новини
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Перекладач
Пошук
Хто на сайті
На даний момент 29 гостей на сайті
Статистика
Користувачі : 148
Зміст : 1341
Посилання : 23
Переглянути хіти змісту : 1804022
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України Департамент тхнічного регулювання