офіційний веб-сайт           
 
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
Львівський науково-виробничий центр
стандартизації, метрології та сертифікації
16 | 12 | 2018
Міжнародний стандарт ISO/IEC 17025 покращує імідж лабораторій Друкувати
Написав прес-служба   
Понеділок, 06 квітня 2015 09:51
Близько 10 років тому фахівці Міжнародної організації зі стандартизації (ISO) та Міжнародної електротехнічної комісії (IEC) опублікували оновлений стандарт ISO/IEC 17025: 2005 "Загальні вимоги щодо компетентності випробувальних та калібрувальних лабораторій", який все ще зберігає актуальність. Недавнє дослідження показало, що сертифікація лабораторій на відповідність вимогам даного документа істотно підвищує рівень довіри до них клієнтів.
Дослідження проводілоськомпаніей Litre Meter з Великобританії. У ньому брали участь інженери та технічні керівники ряду підприємств з нафтової, газової та переробної промисловості, діяльність яких так чи інакше пов'язана з підтриманням безпеки, експлуатацією і точної калібруванням складного промислового устаткування. Процедуру сертифікації на відповідність вимогам стандарту ISO/IEC 17025:2005 проходять не всі випробувальні лабораторії, виняток становлять лабораторії, для яких калібрування виступає непрофільним напрямком.

Опитування показало, що 75% респондентів будуть упевнені в коректності та надійності результатів випробувань і калібрування складного промислового устаткування тільки в тому випадку, якщо вони будуть проводитися сертифікованою лабораторією. Більшість опитаних також зійшлися на думці про те, що сертифікація на відповідність вимогам відомих стандартів сприяє поліпшенню іміджу лабораторії і збільшує впевненість клієнтів тому, що дана лабораторія здатна надавати якісні послуги.

В результаті дослідження було відзначена підвищена увага до ефективності і якості послуг випробувальних та калібрувальних лабораторій з боку нафтогазових компаній, що займаються розробкою офшорних родовищ вуглеводневої викопного палива. Такі компанії все частіше прагнуть забезпечити максимальну безпеку своєї діяльності для навколишнього середовища. Цей момент особливо актуальний для компаній, які експлуатують застаріваюче з моральної і фізичної точки зору обладнання.

Стандарт ISO/IEC 17025 складається з п'яти розділів: сфера застосування, посилання на нормативну документацію, терміни та визначення, вимоги до управління і технічні вимоги. Найбільш важливими з них є вимоги до управління і технічні вимоги. Вимоги до управління в першу чергу пов'язані з експлуатацією лабораторії, а також із забезпеченням ефективності системи управління якістю. Технічні вимоги охоплюють фактори, які визначають коректність і надійність випробовування та калібрування, що проводяться в лабораторії.

В даний час багато лабораторії усвідомлюють важливість даного стандарту і використовують процедуру сертифікації на відповідність вимогам ISO/IEC 17025 для поліпшення свого іміджу. Для успішного проходження даної процедури та чи інша лабораторія повинна серед іншого підготувати задокументовану систему управління якістю.

Джерело: http://www.csm.kiev.ua
 
Останні новини
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Перекладач
Пошук
Хто на сайті
На даний момент 45 гостей на сайті
Статистика
Користувачі : 148
Зміст : 1341
Посилання : 23
Переглянути хіти змісту : 1804093
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України Департамент тхнічного регулювання