офіційний веб-сайт           
 
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
Львівський науково-виробничий центр
стандартизації, метрології та сертифікації
10 | 12 | 2018
Пропонується затвердити уніфіковану форму заявки на призначення органу з сертифікації Друкувати
Написав прес-служба   
П'ятниця, 31 липня 2015 08:37
Законом України “Про технічні регламенти та оцінку відповідності”, який набирає чинності 10.02.2016, внесено зміни до Декрету Кабінету Міністрів України від 10.05.1993 № 46-93 “Про стандартизацію і сертифікацію” (далі – Декрет), зокрема передбачено, що організація, яка претендує на призначення органом з сертифікації в державній системі сертифікації (далі – претендент на призначення), подає центральному органу виконавчої влади, що реалізує політику у сфері технічного регулювання, заявку на призначення згідно з формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що реалізує політику у сфері технічного регулювання.

Відповідно до пункту 3 Положення про Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 459, основними завданнями Мінекономрозвитку України є, зокрема забезпечення формування та реалізації державної політики у сфері технічного регулювання, у тому числі сертифікації.

На сьогодні, функціонування державної системи сертифікації регулюється національними стандартами України, які затверджені наказами Держспоживстандарту, зокрема ДСТУ 3411:2004 “Система сертифікації УкрСЕПРО. Вимоги до органів сертифікації продукції та порядок їх призначення і надання повноважень на діяльність у системі” (далі – ДСТУ), яким наразі встановлена форма заявки на призначення органу з сертифікації в державній системі сертифікації.

Проте, форма заявки на призначення органу з сертифікації в державній системі сертифікації, що встановлена в ДСТУ, в частині документації, яку претендент на призначення повинен подати разом із заявкою, не відповідає вимогам до претендентів на призначення, що будуть встановлені Декретом з 10.02.2016.

Крім того, відповідно до статті 23 Закону України “Про стандартизацію” національні стандарти застосовуються на добровільній основі, крім випадків, якщо обов’язковість їх застосування встановлена нормативно-правовими актами.

У зв’язку з цим, форма заявки на призначення органу з сертифікації в державній системі сертифікації, яка є обов’язковою для всіх суб’єктів господарювання, має бути визначена наказом Мінекономрозвитку, який підлягатиме державній реєстрації у Міністерстві юстиції України.

З метою належного формування та забезпечення державної політики у сфері технічного регулювання Мінекономрозвитку підготовлено проект наказу “Про затвердження форми заявки на призначення органу з сертифікації в державній системі сертифікації” (далі – проект наказу).

Мета прийняття проекту наказу полягає у встановленні в нормативно-правовому акті єдиної форми заявки на призначення органу з сертифікації в державній системі сертифікації, з урахування вимог до претендентів на призначення, що встановлені Декретом, і які будуть діяти з 10.02.2016.

Для досягнення цієї мети проектом наказу пропонується затвердити уніфіковану форму заявки на призначення органу з сертифікації в державній системі сертифікації.

Джерело: http://www.me.gov.ua
 
Останні новини
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Перекладач
Пошук
Хто на сайті
На даний момент 14 гостей на сайті
Статистика
Користувачі : 148
Зміст : 1341
Посилання : 23
Переглянути хіти змісту : 1800505
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України Департамент тхнічного регулювання