офіційний веб-сайт           
 
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
Львівський науково-виробничий центр
стандартизації, метрології та сертифікації
13 | 12 | 2018
Проект постанови КМУ "Про затвердження Технічного регламенту низьковольтного обладнання" Друкувати
Написав прес-служба   
П'ятниця, 31 липня 2015 09:09
На сьогодні чинним є Технічний регламент низьковольтного електричного обладнання (далі – Технічний регламент), затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29.10.2009 № 1149, який розроблено на основі положень Директиви 2006/95/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 12.12.2006 про гармонізацію законодавства держав-членів стосовно електричного обладнання, призначеного для застосування в певних діапазонах напруги (далі – Директива 2006/95/ЄС).

У 2014 році Європейською Комісією було прийнято Директиву 2014/35/ЄС про гармонізацію законодавства держав-членів стосовно надання на ринку електричного обладнання, призначеного для використання в певних мережах напруги (далі – Директива 2014/35/ЄС), яка з 20.04.2016 скасовує Директиву 2006/95/ЄС.

Відповідно до положень статті 56 Угоди про асоціацію між Україною з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони (далі - Угода про асоціацію) Україна має імплементувати положення актів законодавства ЄС до національного законодавства.

Також, статтею 57 Угоди про асоціацію передбачається підписання Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (далі – Угода АСАА) після повного узгодження рамкового та секторального законодавства із відповідним законодавством ЄС.

Зазначена Угода АСАА надасть змогу продукції, що нею охоплюється, вільно переміщатися на внутрішньому ринку Сторін цієї Угоди без додаткових процедур оцінки відповідності.

Отже, укладення домовленостей такого типу передбачає фактично повну адаптацію національного законодавства до законодавства ЄС щодо продукції, охопленої цими угодами.

Враховуючи те, що низьковольтне обладнання визначене одним із пріоритетних секторів, за якими насамперед має відбуватися підписання Угоди АСАА, відповідні підготовчі заходи, в тому числі приведення Технічного регламенту у відповідність до директив ЄС, здійснюються саме для такого обладнання. Таким чином виникла проблема невідповідності Технічного регламенту актам законодавства ЄС. Тому проект постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання" підготовлено Мінекономрозвитку з метою максимальної гармонізації положень Технічного регламенту із положеннями Директиви 2014/35/ЄС.

Джерело: http://www.me.gov.ua
 
Останні новини
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Перекладач
Пошук
Хто на сайті
На даний момент 27 гостей на сайті
Статистика
Користувачі : 148
Зміст : 1341
Посилання : 23
Переглянути хіти змісту : 1802344
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України Департамент тхнічного регулювання