офіційний веб-сайт           
 
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
Львівський науково-виробничий центр
стандартизації, метрології та сертифікації
16 | 12 | 2018
Результати моніторингу за забезпеченням єдності вимірювань за ІІІ квартал 2015р. Друкувати
Написав прес-служба   
Четвер, 08 жовтня 2015 09:58
З метою забезпечення єдності вимірювань та дотримання вимог Закону України “ Про метрологію та метрологічну діяльність” у III кварталі 2015 року представниками ДП “Львівстандартметрологія” було проведено моніторинги на 39-ти підприємствах та у 1375 суб’єктах підприємницької діяльності, які здійснюють діяльність у сферах охорони здоров’я, контролю якості та безпеки продуктів харчування, забезпечення захисту життя та здоров’я громадян, торгівельно-комерційних операцій та розрахунках між покупцем та продавцем.

Під час моніторингу було обревізовано 4894 од. засобів вимірювальної техніки (ЗВТ), з них визнано непридатними до застосування (не пройшли періодичної повірки) 1091 од. (22,3%) ЗВТ.

Основними недоліками на підприємствах та у СПД, які підлягали моніторингу були:
- застосування неповірених ЗВТ – порушення вимог п.1 ст. 28 Закону України “Про метрологію та метрологічну діяльність”;
- неподання на погодження переліків ЗВТ, що перебувають в експлуатації та підлягають повірці – порушення вимог п.4 ст. 28 Закону України “Про метрологію та метрологічну діяльність;
- перелік ЗВТ, що перебувають в експлуатації та підлягають повірці, неактуалізований по номенклатурі та кількості ЗВТ – порушення п. 1.4 “Порядку складання переліків ЗВТ, що перебувають в експлуатації та підлягають повірці” зареєстрованого в Мінюсті України 04.10.2005 р. за № 1139/11419;
- застосування неатестованого випробувального обладнання – не виконання вимог ГОСТ 24555-81;
- не надіслано до ДП «Львівстандартметрологія» повідомлення про здійснення метрологічних робіт – видача напрокат ЗВТ (ваг та гир), що є порушенням вимог ст.11 п. 5 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність».

Причинами виявлених порушень є недотримання вимог Закону України “Про метрологію та метрологічну діяльність” та недостатня увага до вимог нормативних документів з метрології керівниками підприємств, суб’єктами підприємницької діяльності і відповідальними особами за забезпеченням єдності вимірювань.

За результатами моніторингу підприємствам та СПД були надані пропозиції по усуненню виявлених недоліків. Матеріали моніторингів були направлені у Львівську обласну держадміністрацію.
 
Останні новини
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Перекладач
Пошук
Хто на сайті
На даний момент 24 гостей на сайті
Статистика
Користувачі : 148
Зміст : 1341
Посилання : 23
Переглянути хіти змісту : 1804074
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України Департамент тхнічного регулювання