офіційний веб-сайт           
 
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
Львівський науково-виробничий центр
стандартизації, метрології та сертифікації
22 | 10 | 2018
ISO готує нові стандарти для аналізу поживних мікроелементів у дитячих сумішах Друкувати
Написав прес-служба   
Середа, 02 грудня 2015 12:03
Виготовлення дитячих сумішей є одним з найбільш відповідальних сегментів в розрізі всієї харчової промисловості. Вони повинні містити всі необхідні поживні речовини, у тому числі вітаміни та мінерали, для нормального росту і розвитку немовлят і дітей молодшого віку. Щоб усі зацікавлені сторони могли переконатися в тому, що суміші містять всі необхідні поживні речовини, потрібні точні аналітичні методи тестування. Такі методи випробувань активно розвиваються - їх розробка ведеться практичних постійно. Але на сьогодні відсутні узгоджені на міжнародному рівні методи тестування. Це веде до виникнення певних проблем при міжнародній торгівлі: через відмінності в методах тестування, що використовуються в окремих країнах і регіонах, фахівці отримують різні результати.

Зважаючи на викладене Міжнародна організація з стандартизації (ISO) спільно з Міжнародною федерацією з молочного тваринництва (IDF) підготувала до публікації відразу вісім нових міжнародних стандартів з описом методів тестування дитячих сумішей на предмет наявності вітамінів та інших біологічно активних речовин (живильних мікроелементів). За допомогою цих документів покупці зможуть підібрати оптимальний продукт, а виробники - продемонструвати відповідність інформації на упаковці реальному складу тієї чи іншої дитячої суміші.

Нові стандарти охоплюютьокремі методи тестування дитячих сумішей для оцінки таких поживних речовин: вітаміни А і Е, вітамін В12, інозитол (вітамін B8), йод, жирнокислотний склад, нуклеотиди, пантотенова кислота та ультра-мікроелементи (тобто хром, молібден, селен).

Очікується, що нові стандарти ISO будуть використані при розширенні Кодекс Аліментаріус. Тобто, описані в нових стандартах ISO методи стануть еталонними і будуть використовуватися в усьому світі для оцінки вмісту поживних речовин у дитячих сумішах. Це,  своєю чергою, призведе до більш точної оцінки харчової цінності дитячих сумішей, до зменшення кількості торгівельних суперечок, викликаних відмінностями в результатах тестів, а також до спрощення калібрування випробувального обладнання.

Джерело: http://www.csm.kiev.ua
 
Останні новини
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Перекладач
Пошук
Хто на сайті
На даний момент 19 гостей на сайті
Статистика
Користувачі : 148
Зміст : 1327
Посилання : 23
Переглянути хіти змісту : 1762965
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України Департамент тхнічного регулювання