офіційний веб-сайт           
 
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
Львівський науково-виробничий центр
стандартизації, метрології та сертифікації
22 | 10 | 2018
Щодо затвердження вимог до призначених органів з сертифікації в державній системі сертифікації Друкувати
Написав прес-служба   
Четвер, 18 лютого 2016 13:56
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України оприлюднило Проект наказу "Про затвердження вимог до призначених органів з сертифікації в державній системі сертифікації" (далі – проект Наказу).

Проект Наказу розроблено з метою забезпечення реалізації статті 14 до Декрету Кабінету Міністрів України від 10.05.1993 № 46-93 "Про стандартизацію і сертифікацію". Зазначеною статтею передбачено що центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері технічного регулювання зокрема, встановлює вимоги до призначених органів з сертифікації в державній системі сертифікації. 
Проектом Наказу передбачається затвердити вимоги до призначених органів з сертифікації в державній системі сертифікації. Крім того, відповідно до пункту 3 Положення про Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 459, основними завданнями Мінекономрозвитку України є, зокрема забезпечення формування та реалізації державної політики у сфері технічного регулювання, у тому числі сертифікації.

На сьогодні, функціонування державної системи сертифікації регулюється національними стандартами України, які затверджені наказами Держспоживстандарту, зокрема ДСТУ 3411:2004 "Система сертифікації УкрСЕПРО. Вимоги до органів сертифікації продукції та порядок їх призначення і надання повноважень на діяльність у системі" (далі – ДСТУ), яким наразі встановлені вимоги до призначених органів з сертифікації в державній системі сертифікації.

Крім того, відповідно до статті 23 Закону України "Про стандартизацію" національні стандарти застосовуються на добровільній основі, крім випадків, якщо обов'язковість їх застосування встановлена нормативно-правовими актами.

У зв'язку з цим, вимоги до призначених органів з сертифікації в державній системі сертифікації, які є обов'язковими для всіх суб’єктів господарювання які претендують на призначення органом з сертифікації або вже призначені органом з сертифікації на виконання робіт з сертифікації в державній системі сертифікації, мають бути визначені наказом Мінекономрозвитку, який підлягатиме державній реєстрації у Міністерстві юстиції України.

Джерело: http://www.me.gov.ua
 
Останні новини
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Перекладач
Пошук
Хто на сайті
На даний момент 20 гостей на сайті
Статистика
Користувачі : 148
Зміст : 1327
Посилання : 23
Переглянути хіти змісту : 1762898
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України Департамент тхнічного регулювання