офіційний веб-сайт           
 
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
Львівський науково-виробничий центр
стандартизації, метрології та сертифікації
22 | 10 | 2018
Вимірювання параметрів безпеки на робочих місцях - запорука зниження травматизму на виробництві Друкувати
Написав прес-служба   
П'ятниця, 25 березня 2016 09:27
За оцінками Міжнародного бюро праці щорічно нещасні випадки на виробництві і професійні захворювання забирають життя приблизно 2 млн. чоловік і обходяться глобальній економіці в 1,25 трлн. доларів США. Статистичні дані Міжнародної Організації Праці (МОП) свідчать, що 4% світового валового продукту втрачається внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань. У світі щороку трапляється 270 млн. нещасних випадків на виробництві, а також 160 млн. випадків професійних захворювань. Це, повною мірою, стосується України, яка через аварії, травми, професійні захворювання щороку втрачає понад 4 млрд. гривень. При цьому на виробництві щорічно гине 1300-1350 чоловік і травмується більше 26 тис. осіб. 

Із зростанням інтенсивності, масштабів та технологічних можливостей виробництва збільшуються збитки від аварій, а також небезпека для здоров’я і життя працівників на цих виробництвах.

Конструкції електроустановок повинні відповідати умовам їх експлуатації та забезпечувати захист персоналу від випадкового контакту із струмопровідними частинами. До основних систем засобів і захисту безпечної експлуатації електроустановок належать захисне заземлення, занулення, ізоляція струмопровідних частин, захисне вимикання. Вимоги до технічних характеристик, нормованих параметрів та методів їх контролю і вимірювань відображені у Правилах улаштування електроустановок (ПУЕ), Правилах безпечної експлуатації електроустановок споживачів (ПБЕЕС), Правилах технічної експлуатації електроустановок споживачів (ПТЕЕС) та інших нормативно-правових документах.

Для виконання захисної функції заземлювальні пристрої повинні мати дуже малий опір. Відповідно до ПУЕ допустимий опір заземлювальних пристроїв має бути не більший 4 Ом. Опір ізоляції силових і освітлювальних електропроводів має бути не менше 0,5 МОм. При відсутності захисного заземлення або його пошкодження, людина може потрапити під дію електричного струму, а при пошкоджені ізоляції може виникнути коротке замикання, іскріння, що може привести до пожежі, яка заподіє матеріальні збитки, завдасть шкоди здоров’ю і життю громадян. У нормальних виробничих умовах опір ізоляції електромережі, електричний опір заземлення та опір петлі фаза-нуль слід перевіряти не менше одного разу на рік.

Для забезпечення санітарно-гігієнічних вимогів та нормальних умов праці працівників на робочих місцях, необхідно періодично перевіряти параметри мікроклімату (температура, відносна вологість повітря), освітленість, рівень шуму на відповідність ДСН 3.3.6.042-99 Санітарні норми мікроклімату виробничих приміщень, ДБН В.2.5–28-2006 Природне і штучне освітлення, ДСН 3.3.6.037-99 Санітарні норми виробничого шуму, ультразвуку та інфразвуку. На жаль, деякі керівники підприємств, установ та організацій відмовляються від проведення таких вимірювань.

Згідно розділу ІV Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів відповідальність за неналежну організацію експлуатації та обслуговування електроустановок несуть керівники підприємств, установ та організацій, незалежно від форм власності.

Вимірювання параметрів електробезпеки і фізичних факторів на робочих місцях проводить ДП «Львівстандартметрологія», яке атестоване Мінекономрозвитку України на проведення таких вимірювань (свідоцтво про атестацію № В016-2012 від 07.12.2012 р.) і має дозвіл Держгірпромнагляду України № 437.12.30 від 21.02.2012 р.

Згідно галузі атестації підприємство проводить вимірювання таких параметрів:
- електричний опір ізоляції;
- електричний опір постійному струму;
- електричний опір заземлювальних пристроїв;
- сила електричного струму однофазного короткого замикання;
- відносна вологість;
- температура;
- рівень шуму;
- освітленість.

Для проведення вимірювань звертатися за адресою: м. Львів, вул.. Метрологічна, 12, тел.факс: (032) 237-14-31
 
Останні новини
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Перекладач
Пошук
Хто на сайті
На даний момент 20 гостей на сайті
Статистика
Користувачі : 148
Зміст : 1327
Посилання : 23
Переглянути хіти змісту : 1762962
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України Департамент тхнічного регулювання