офіційний веб-сайт           
 
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
Львівський науково-виробничий центр
стандартизації, метрології та сертифікації
22 | 10 | 2018
Визнано непридатними до застосування 255 одиниць ЗВТ протягом січня 2011 року Друкувати
Написав Прес-служба   
Вівторок, 15 лютого 2011 15:54
Інспектори державного метрологічного нагляду (ДМН) ДП «Львівстандартметрологія» впродовж січня 2011 року здійснили перевірки на 11-ти підприємствах, в установах і організаціях різних форм власності та видів діяльності м.Львова й області. Порушення метрологічних вимог були встановлені у 90,9% перевірених об’єктів.

У процесі перевірок обревізовано 444 одиниці засобів вимірювальної техніки (ЗВТ). Непридатними до застосування визнано 255 одиниць ЗВТ (57,4%), що експлуатувалися без відбитків чинних тавр повірки. Інспекційною повіркою забраковано 1 одиницю ЗВТ.

За результатами ДМН до підприємств порушників були вжиті заходи відповідно до вимог Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» та Інструкції про порядок здійснення державного метрологічного нагляду за забезпеченням єдності вимірювань (ПМУ 16-2000). Було видано 10 приписів на усунення порушень метрологічних вимог та 7 - на вилучення з експлуатації непридатних до застосування ЗВТ; накладено 3 заборони на виконання робіт, пов'язаних з вимірюваннями; а також, складено протоколи про адміністративні правопорушення у галузі метрології на 10 осіб, застосовано адміністративні штрафи на суму 1 445 грн.

Щодо основних порушень метрологічних вимог, то переважно це: використання неповірених ЗВТ (відсутність чинних тавр про повірку та свідоцтв про державну метрологічну атестацію); несправність ЗВТ; відсутність атестації на право проведення вимірювань; відсутність узгоджених переліків ЗВТ, що перебувають в експлуатації та підлягають повірці тощо.

Так, на одному з підприємств перевіряли ЗВТ та методики виконання вимірювань під час виконання робіт із забезпечення захисту життя та здоров’я громадян при проведенні ремонту, діагностики дорожніх транспортних засобів (ДТЗ). У процесі ДМН було встановлено, що на підприємстві порушуються вимоги Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», а саме: - з обревізованих 7 одиниць ЗВТ та засобів технічної діагностики ДТЗ усі 7 одиниць (100%) визнано непридатними до застосування через відсутність чинних тавр про повірку та свідоцтв про державну метрологічну атестацію; - за результатами інспекційної повірки забраковано 1 одиниця ЗВТ (фактичне значення похибки перевищувало допустиме значення згідно нормативних документів (НД); - станція технічного обслуговування (СТО) ДТЗ була неатестована на право проведення вимірювань у сфері поширення ДМН; - на підприємстві відсутній перелік ЗВТ, що перебувають в експлуатації та підлягають повірці в 2011 році. Причинами встановлених порушень є недотримання керівництвом вимог Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» та НД в галузі метрології. За результатами перевірки керівнику підприємства видано припис на усунення порушень метрологічних вимог. Складено протокол про адміністративні правопорушення у сфері метрологічної діяльності на одну посадову особу, адміністративний штраф склав 255 грн. Заборонено виконання вимірювань у сфері поширення ДМН неатестованою СТО.
 
Останні новини
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Перекладач
Пошук
Хто на сайті
На даний момент 19 гостей на сайті
Статистика
Користувачі : 148
Зміст : 1327
Посилання : 23
Переглянути хіти змісту : 1762964
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України Департамент тхнічного регулювання