офіційний веб-сайт           
 
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
Львівський науково-виробничий центр
стандартизації, метрології та сертифікації
11 | 12 | 2019
ЧИ БЕЗПЕЧНІ ІГРАШКИ, ЯКИМИ БАВЛЯТЬСЯ НАШІ ДІТИ? Поради від фахівців Друкувати
Написав прес-служба   
Вівторок, 31 січня 2017 10:49
Минули новорічні свята, а це зазвичай дні, коли великим попитом користуються іграшки. Від великого асортименту запропонованої нам виробниками та імпортерами іграшкової продукції нелегко розгубитися навіть досвідченому споживачеві. М`які іграшки, настільні конструктори, музичні інструменти, іграшкові меблі – це ще не весь перелік того, що пропонують нам у дитячихі магазинах та ринках. Отже, варто пам`ятати про найголовніше: тільки якісна, безпечна і виготовлена з екологічно чистого матеріалу іграшка принесе максимальну користь і радість дитині і вам. 

Як і де купувати іграшки для наших дітей?
Які документи повинні мати реалізатори дитячих іграшок?
Варто пам’ятати, купувати іграшки безпечніше в спеціалізованих магазинах, які дотримуються правил реалізації та мають всі необхідні документи. Сумнівно, що іграшки, куплені в підземному переході або з ятки, будуть безпечні для дитини і відповідати всім санітарно - гігієнічним нормам. Однією з гарантій якості може слугувати бренд фірми, що добре зарекомендувала себе на ринку дитячих товарів, але, на жаль, відповідно і ціна буде дорожчою.

Крім цього, дізнатися про якість товару можна, насамперед, попросивши у продавця сертифікат відповідності чи декларацію про відповідність іграшки Технічному регламенту безпеки іграшок.

Пункт 4 Регламенту встановлює, що: “Введення іграшок у обіг дозволяється тільки якщо вони відповідають вимогам безпеки для життя та здоров’я споживачів у разі використання за призначенням за умови передбачуваної поведінки дітей”.

Слід зазначити, що сертифікація іграшок в Державній системі сертифікації є добровільною. Але наявність сертифіката відповідності на іграшку є документальним свідченням якості та безпеки продукції вимогам діючих нормативних документів. Тому, коли на іграшку наявна не лише декларація про відповідність, а ще й сертифікат відповідності, то ця продукція викликає більшу довіру у споживача.

Відповідність іграшки до вимог регламенту підтверджується нанесенням на кожну іграшку, та (або) її пакування, інструкцію з експлуатації або інший супроводжувальний документ національного знака відповідності. Нанесення національного знака відповідності, після виконання процедур підтвердження відповідності, є обов’язком виробника або уповноваженої ним особи, чи особи, яка вводить іграшку в обіг. Введення в обіг іграшок без нанесеного національного знака відповідності заборонено.

Поради від фахівців

Необхідно враховувати, те , що більшість іграшок, які є у торгівельних мережах виробляється за кордоном, частка вітчизняних іграшок на нашому ринку досить мала. Лідером імпорту іграшок є Китай. Більшість китайських іграшок виготовлені з порушенням технічних і санітарних норм,тому вони можуть бути небезпечні для здоров'я дитини.
Результати лабораторних досліджень іграшок, які протягом 2016 року здійснювалися у лабораторії випробувань ДП «Львівстандартметрологія» свідчать про суттєвий відсоток невідповідностей дитячих іграшок параметрам безпеки: гумові іграшки мали яскраво виражений хімічний запах, м’які іграшки мали неякісно оздоблені шви та наповнення, пластмасові солдатики мали гострі, ламкі деталі тощо.

Звертайте увагу

1. Зовнішній вигляд іграшки.
Іграшки для маленьких дітей вибирайте з урахуванням того, що будь-яку річ малюки намагаються спробувати на смак. Тому матеріал іграшки повинен бути якісним, фарба не повинна бруднити руки. Сама іграшка не повинна мати гострих кутів і дрібних деталей, які дитина може проковтнути. Якщо пластмасові або гумові іграшки мають яскраво виражений хімічний запах - це сигнал того, що перед вами неякісний товар, який може бути небезпечний для здоров`я дитини. Перевірте іграшку на міцність кріплення деталей і швів, на наявність гострих кутів і задирок, які можуть травмувати малюка. Візьміть пластмасову іграшку і трохи її потріть, фарба не повинна залишитися на руках. Тканина м'яких іграшок не повинен бути занадто ворсистою, а ворс не повинен вилазити. У дешевих м’ягких іграшках часто вилазить ворс. Це може викликати алергію, часто буває перевищення допустимих норм.

2. Маркування
При виборі іграшки найперше потрібно звертати увагу на маркування, упаковку та візуально оцінити якість речі. На упаковці повинні бути вказані українською мовою дані про фірму-виробника, терміни придатності, вікові обмеження та умови експлуатації. Відсутність написів державною мовою - це порушення і такий виріб краще не купувати. Після купівлі іграшки треба дотримуватися інструкції з безпеки, зазначену на упаковці.

Якщо Ви засумнівалися в якості чи безпечності придбаних дитячих іграшок звертайтеся у випробувальну лабораторію ДП «Львівстандартметрологія»:
м.Львів, вул.Заводська,26, (032)298-67-94

Основні види випробувань іграшок, що замовляються споживачами:
  - контроль кромок, гострих кінців;
- міцність іграшки, стійкість іграшки;
- контроль гальмівних пристроїв;
- стійкість покриття до слини, поту, вологої обробки;
- контроль електробезпеки;
- рівень запаху іграшок;
- контроль пожежо- і вибухобезпеки;
- вміст шкідливих елементів.
 
Останні новини
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Перекладач
Пошук
Хто на сайті
На даний момент 19 гостей на сайті
Статистика
Користувачі : 148
Зміст : 1395
Посилання : 22
Переглянути хіти змісту : 2072179
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України Департамент тхнічного регулювання