офіційний веб-сайт           
 
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
Львівський науково-виробничий центр
стандартизації, метрології та сертифікації
22 | 10 | 2018
Комерційний облік електричної енергії у Львівській області проводиться неповіреними ЗВТ Друкувати
Написав Прес-служба   
Середа, 23 березня 2011 10:17
Відділом повірки та державної метрологічної атестації засобів вимірювальної техніки (ЗВТ) електричних величин ДП «Львівстандартметролгія» проведено роботу щодо виявлення підприємств, які здійснюють комерційний облік електричної енергії неповіреними засобами вимірювальної техніки. Станом на 16 березня 2011 р. у Львівській області виявлено 80 підприємств, які не подали на повірку 853 одиниць трансформаторів струму та 300 одиниць високовольтних трансформаторів напруги.
Серед підприємств, які не подали на повірку трансформатори струму та трансформатори напруги:
- Західна електроенергетична система НЕК «Укренерго», яка на своїх підстанціях у Західному регіоні експлуатує 164 одиниці трансформаторів струму та 75 одиниць трансформаторів напруги;
- служба електропостачання ДТГО «Львівська залізниця» — 126 одиниць трансформаторів струму та 13 одиниць трансформаторів напруги;
- ЗАТ «Енергія – Новий Розділ» — 25 одиниць трансформаторів струму та 8 одиниць трансформаторів напруги;
- Бібрське ЛВУМГ «Львівтрансгаз» — 24 одиниці трансформаторів струму та 8 одиниць трансформаторів напруги.

Довідково. Відповідно до ст.11 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» засоби вимірювальної техніки можуть застосовуватися, якщо вони відповідають вимогам щодо точності, встановленим для цих засобів, у певних умовах їх експлуатації.
Засоби вимірювальної техніки, на які поширюється державний метрологічний нагляд, дозволяється застосовувати, випускати з виробництва, ремонту та у продаж і видавати напрокат лише за умови, якщо вони пройшли повірку або державну метрологічну атестацію.
Згідно з ст.20 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» державний метрологічний контроль і нагляд стосовно засобів вимірювальної техніки та методик виконання вимірювань поширюється на вимірювання, результати яких використовуються під час обліку енергетичних і матеріальних ресурсів (електричної і теплової енергії, газу, води, нафтопродуктів тощо), за винятком внутрішнього обліку, який ведеться підприємствами, організаціями та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності.
Відповідно до ст.28 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» порядок подання фізичними особами, що не є суб'єктами підприємницької діяльності, - власниками засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань якими використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду) на періодичну повірку цих засобів та оплати за роботи, пов'язані з повіркою, встановлюється Кабінетом Міністрів України. Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) зазначених засобів вимірювальної техніки здійснюються за рахунок підприємств і організацій, які надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.
 
Останні новини
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Перекладач
Пошук
Хто на сайті
На даний момент 31 гостей на сайті
Статистика
Користувачі : 148
Зміст : 1327
Посилання : 23
Переглянути хіти змісту : 1762924
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України Департамент тхнічного регулювання