офіційний веб-сайт           
 
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
Львівський науково-виробничий центр
стандартизації, метрології та сертифікації
22 | 10 | 2018
Україна перейшла на «літній час» Друкувати
Написав прес-служба   
Понеділок, 28 березня 2011 12:59
У ніч з 26 на 27 березня стрілки годинників були переведені на годину вперед – «літній час». Ідею використання переведення годинника світ зобов’язаний англійському підприємцю Уільяму Уіллету, який в 1907 р. розпочав кампанію переходу на так званий «літній час». Уіллет доводив, що робочий клас, одержавши додаткову годину природного світлового часу в кінці дня, буде більше проводити вільного часу на свіжому повітрі, тим самим сприятиме покращенню свого здоров’я. На практиці застосування « літнього часу» було викликане необхідністю економії енергоресурсів. Як свідчить історія цього питання, вперше «літній час» було запроваджено в 1909 р. в Англії. Головною метою було ефективне використання довгого літнього дня і, як наслідок цього - економія енергоресурсів.
На всій території Радянського Союзу порядок обчислення часу визначався Урядом СРСР, і до липня 1990р. Україна жила за московським часом. Починаючи з 1 липня 1990 р., порядок обчислення часу на території України регулюється постановами Верховної Ради та Уряду України, і влітку 1990 р. на території УРСР було відмінено дію декретного (московського) часу.
З урахуванням порядку обчислення часу, який діє в Європі, Кабінет Міністрів України постановою від 13.05.1996р. №509 запровадив на території України дію часу другого часового поясу з щорічним переведенням стрілки годинника в останню неділю березня о 3 годині на 1 годину вперед (київський час).
Запроваджують «літній час» для того, щоб ефективніше, раціональніше використовувати довгий світловий день влітку, незмінюючи при цьому звичного розпорядку життя і праці.
Таким чином, встановлення системи обчислення часу – проблема складна і багатопланова, вона містить, щонайменше, міжнародний, медичний та економічний аспекти, тому і вирішують її провідні вчені та кваліфіковані фахівці з питань обчислення часу, енергозбереження, фізіології людини тощо. Саме з урахуванням усіх зазначених вище чинників визначається найоптимальніший для держави порядок обчислення часу.
 
Останні новини
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Перекладач
Пошук
Хто на сайті
На даний момент 20 гостей на сайті
Статистика
Користувачі : 148
Зміст : 1327
Посилання : 23
Переглянути хіти змісту : 1763001
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України Департамент тхнічного регулювання