офіційний веб-сайт           
 
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
Львівський науково-виробничий центр
стандартизації, метрології та сертифікації
11 | 12 | 2019
Готелі зобов'язані мати свідоцтво про встановлення категорії! Друкувати
Написав прес-служба   
Середа, 20 березня 2019 12:32
Відповідно до частини 5 статті 19 Закону України «Про туризм»  готелі, які діють на території України, мають право надавати послуги з тимчасового розміщення (проживання) лише за наявності свідоцтва про встановлення відповідної категорії.

За невиконання цієї вимоги передбачено адміністративну або майнову відповідальність відповідно до статтей 30,33 Закону України «Про туризм», Закону України «Про захист прав споживачів» та інших нормативно-правових актів.

Порядок встановлення категорій готелям та іншим об’єктам, що призначаються для надання послуг з тимчасового розміщення (проживання) затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.2009 № 803. 

У пункті 3 цього Порядку чітко визначено, що категорії встановлюються за результатами добровільної сертифікації послуг з тимчасового розміщення (проживання) стосовно безпеки для життя і здоров'я людей, захисту їх майна та охорони довкілля.

Туристи з усіх куточків світу дедалі частіше цікавляться наявністю документального підтвердження того, що заклад відповідає певним вимогам та гарантує рівень якості послуг, відповідно до свого статусу та декларованих обіцянок, адже вони бажають заздалегідь бути впевненими в яких умовах їм доведеться проживати та чи відповідає рівень комфорту встановленій ціні.

Роботи з оцінювання відповідності готелів вимогам певної категорії виконуються відповідно до вимог ДСТУ 4269:2003 «Послуги туристичні. Класифікація готелів». Від результатів цього оцінювання готелям встановлюються категорії: від однієї до п’яти зірок.

З інформацією щодо кількості вітчизняних готелів, яким встановлено категорію, кожен бажаючий може ознайомитися на офіційному сайті Мінекономрозвитку www.me.gov.ua в розділі «Діяльність»→«Туризм»→ «Засоби розміщення» → «Реєстр свідоцтв про встановлення категорій готелям».

Також, кожен власник об’єкта туристичної інфраструктури зобов’язаний, протягом не більш як 30 календарних днів з дати видачі свідоцтва про встановлення категорії об’єкту, виготовити та встановити на фасаді будівлі знак з інформацією про вид об’єкта та його категорію.

Отже, заклад, який успішно пройшов сертифікацію, підтверджує певну категорію відповідно до чинного законодавства та отримує конкурентні переваги на ринку.  Свідоцтво про встановлення готелю відповідної категорії видається не більше як на три роки або, за наявності в готелі системи управління якістю, не більше ніж на п’ять років.

Детальнішу інформацію щодо обов'язкової категоризації готелів та необхідної при цьому сертифікації послуг з тимчасового розміщення (проживання) можна отримати:
ДП «Львівстандартметрологія»,
відділ оцінки відповідності та якості
м. Львів, вул. Князя Романа, 38,
кім. 303, кім.213 , тел. 261-61-83,
тел.261-40-44
 
Останні новини
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Перекладач
Пошук
Хто на сайті
На даний момент 21 гостей на сайті
Статистика
Користувачі : 148
Зміст : 1395
Посилання : 22
Переглянути хіти змісту : 2072181
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України Департамент тхнічного регулювання