офіційний веб-сайт           
 
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
Львівський науково-виробничий центр
стандартизації, метрології та сертифікації
10 | 12 | 2018
У I кварталі 2011 року визнано непридатними до застосування 10,7 % перевірених ЗВТ Друкувати
Написав прес-служба   
Вівторок, 12 квітня 2011 08:05
Інспекторами з державного метрологічного нагляду (ДМН) ДП «Львівстандартметрологія» впродовж I кварталу 2011 року було перевірено 36 підприємств та суб’єктів підприємницької діяльності (СПД) м. Львова та області. Державний метрологічний нагляд здійснено у сферах: забезпечення охорони здоров’я, захисту життя та здоров’я громадян; контролю якості та безпеки продуктів харчування, лікарських засобів; робіт пов’язаних з державною реєстрацією земельних ділянок і нерухомого майна; торгівельно-комерційних операцій і розрахунків між покупцем і продавцем; обліку електричної енергії, теплової енергії, природного та скрапленого газу; контролю кількості фасованого товару в упаковках.
Діяльність більшості підприємств визнана такою, що не відповідає вимогам Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність». Порушення метрологічних вимог були встановлені у 97,2% перевірених об’єктів.
За результатами ДМН обревізовано 66 650 од. засобів вимірювальної техніки (ЗВТ), з них визнано непридатними до застосування 7 137 од. (10,7%). Інспекційній повірці піддано 99 од. ЗВТ, з яких 4 од. не відповідали вимогам нормативних документів (НД).
Серед перевірених суб’єктів господарської діяльності найбільш незадовільний стан засобів вимірювальної техніки виявлено на підприємствах, які застосовують ЗВТ у сфері контролю якості та безпеки лікарських засобів.
Під час проведення ДМН було встановлено такі основні порушення вимог НД з метрології як:
- застосування неповірених, неатестованих або несправних ЗВТ, а також не атестованого випробувального обладнання;
- відсутність узгоджених або наявність неактуалізованих переліків ЗВТ, що перебувають в експлуатації та підлягають повірці;
- виконання вимірювань підрозділами підприємств, які неатестовані на право їх проведення;
- відсутність письмового повідомлення про діяльність пов’язану з продажем, ремонтом та прокатом ЗВТ;
- порушення правил виконання вимірювань та умов використання їх результатів;
- відсутність відповідальної особи за забезпечення єдності вимірювань;
- незабезпеченість необхідними ЗВТ;
- відсутність погодженого в установленому порядку положення про метрологічну службу суб’єктів підприємницької діяльності.
Причинами виявлених порушень є недотримання вимог Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» та недостатня увага до вимог НД з метрології керівництва підприємств і відповідальних осіб за забезпечення єдності вимірювань.
За результатами ДМН до перевірених підприємств, організацій та установ, відповідно до вимог Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» та Кодексу України про адміністративні правопорушення, було:
- видано 35 приписів на усунення порушень метрологічних вимог;
- вилучено з експлуатації 22 непридатних до застосування ЗВТ;
- заборонено виконання робіт, пов’язаних з вимірюваннями на 5 підприємствах;
- складено 33 протоколи про адміністративні правопорушення у сфері метрологічної діяльності та застосовано адміністративні штрафи на загальну суму 4 539 грн.
 
Останні новини
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Перекладач
Пошук
Хто на сайті
На даний момент 28 гостей на сайті
Статистика
Користувачі : 148
Зміст : 1341
Посилання : 23
Переглянути хіти змісту : 1800463
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України Департамент тхнічного регулювання