офіційний веб-сайт           
 
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
Львівський науково-виробничий центр
стандартизації, метрології та сертифікації
22 | 10 | 2018
Телеканал «ZIK» замовив випробування «швидкої їжі» у харчовій лабораторії Друкувати
Написав прес-служба   
Вівторок, 11 жовтня 2011 10:33
Телеканал «ZIK» у вересні започаткував цикл телепередач про якість швидкої їжі, так званого «фаст-фуду», у рамках телепрограми «Книга скарг та пропозицій».
Метою програми було довести до споживача інформацію про справжню якість «фаст-фуду», а саме – хот-догів, чебуреків, перепічки (пиріжків, біляшів, хачапурі) та шаурми. Для цього працівники телеканалу «ZIK» звернулися в лабораторію харчової продукції, сировини та виробів легкої промисловості ДП «Львівстандартметрологія» для проведення необхідних випробувань та за коментарями фахівців.
Журналістське розслідування включало ознайомлення глядача із:
• етапами та вимогами до приготування «фаст-фуду»;
• пропорціями начинки та тіста;
• зовнішнім виглядом «безпечного» «фаст-фуду».
Журналісти відбирали по 3 зразки хот-догів, чебуреків та шаурми і 3 зразки найпопулярніших перепічок серед львів’ян – пиріжків, хачапурі та біляшів з м’ясною начинкою. Забір відбувався в точках продажу швидкого харчування. Всі зразки були передані у випробувальну лабораторію ДП «Львівстандартметрологія».
Фахівці випробувальної лабораторії здійснили перевірку поданих зразків за мікробіологічними, органолептичними та фізико-хімічними показниками.
Для споживача, як правило, головним було дізнатися кінцевий результат випробувань. Наші фахівці оперативно та максимально точно провели випробування і встановили певні відхиленні від норм, які регламентовані відповідними нормативними документами, а саме:
- у хот-догах – виявлено кишкову паличку; використання несвіжих інгредієнтів (капусти, моркви, сосиски);
- у чебуреках – недотримання вимог стандартів щодо вмісту м’яса та просмаження тіста;
- у перепічці (пиріжках, біляшах, хачапурі) - недотримання вимог стандартів щодо вмісту м’яса та домішки до начинки компонентів рослинного характеру та субпродуктів.
- у шаурмі – використання несвіжих інгредієнтів, порушення технології приготування м’яса та перевищення максимально допустимого мікробного числа (майже в 100 разів).
В порядку підведення підсумків проведених випробувань продуктів швидкого харчування журналісти взяли фахові коментарі у заступника начальника лабораторії випробувань харчової продукції, сировини та виробів легкої промисловості ДП «Львівстандартметрологія» Белущенка О.Ю. і провідного мікробіолога лабораторії Курус М.О.
Споживач завдяки отриманій інформації, з екрану телевізорів за участі наших фахівців, почуватиметься більш впевнено при виборі продукції швидкого харчування, а також, на майбутнє, знатиме де краще купувати і які критерії застосовувати при купівлі «фаст-фуду».
 
Останні новини
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Перекладач
Пошук
Хто на сайті
На даний момент 28 гостей на сайті
Статистика
Користувачі : 148
Зміст : 1327
Посилання : 23
Переглянути хіти змісту : 1762998
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України Департамент тхнічного регулювання