офіційний веб-сайт           
 
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
Львівський науково-виробничий центр
стандартизації, метрології та сертифікації
23 | 09 | 2018
Ультразвукові діагностичні апарати та важливість контролю їх метрологічних характеристик Друкувати
Написав прес-служба   
Вівторок, 06 березня 2012 10:16
Значення ультразвукових методів досліджень і лікування в сучасній медицині важко переоцінити. Медичні ультразвукові діагностичні апарати (далі – апарати УЗД) застосовують для вирішення широкого спектру завдань, пов'язаних з отриманням діагностичної інформації як якісного, так і кількісного характеру. Робота апаратів УЗД базується на «озвучуванні» людського тіла імпульсними ультразвуковими сигналами (поздовжніми акустичними хвилями), прийманні та аналізі сигналів, відбитих від різних органів. Випускаються як відносно прості апарати УЗД спеціального призначення (наприклад, фетальні монітори для вимірювання частоти серцевих скорочень плода в утробі матері ультразвуковим способом), так і складні ультразвукові системи універсального призначення, що забезпечують діагностику в різних режимах візуалізації та їх комбінаціях.  Апарати УЗД мають не тільки можливість відображення внутрішніх структур людського організму, а й широкі вимірювальні можливості. В режимі двомірної візуалізації (В-режим) відбувається відображення вибраного органу, також можливо визначити його геометричні параметри. Допплерівські режими призначені першочергово для отримання кількісної інформації, наприклад, оцінки і вимірювання спектру швидкостей кровотоку в серці і судинах пацієнта. У технічній документації на будь-який апарат УЗД підкреслюється наявність у нього широкого спектру вимірювальних функцій. Про важливість отриманої за допомогою апарата УЗД кількісної інформації свідчить і те, що одним з напрямків розвитку обладнання є поява все більшої кількості встановлених у приладах програм для клінічних розрахунків на базі первинних вимірювань.
Згідно з Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність» апарати УЗД, які занесені до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки, повинні проходити щорічну періодичну повірку, тобто встановлення придатності до застосування на підставі результатів контролю їх метрологічних характеристик як під час експлуатації, так і після ремонту. Апарати УЗД, які не занесені до Державного реєстру ЗВТ, підлягають державній метрологічній атестації. Хоча ультразвукове діагностичне обладнання досить надійне, така система періодичного контролю дозволяє виявити поступове погіршення якості зображення і зниження точності вимірювань перш, ніж це зможе вплинути на якість діагностування. Вітчизняні і зарубіжні виробники ультразвукового медичного обладнання у технічній документації чітко вказують на необхідність періодичного контролю їх метрологічних характеристик.
Керівництво ДП «Львівстандартметрологія» приділяє постійну увагу питанням метрологічного забезпечення засобів вимірювальної техніки медичного призначення, що перебувають в експлуатації у лікувально-профілактичних установах м. Львова та області.
На сьогодні ДП «Львівстандартметрологія» придбало сучасне обладнання для здійснення метрологічних робіт з повірки (державної метрологічної атестації) усіх типів апаратів УЗД, серед якого: міри акустичних довжин - фантом «549» (для повірки апаратів УЗД), міри швидкостей кровотоку МКС-03 (для повірки медичних доплерівських вимірювачів швидкості кровотоку ультразвуковим способом), міри частоти серцевих скорочень МЧСС-02 (для повірки фетальних моніторів - вимірювання частоти серцевих скорочень плода в утробі матері) та проведено роботи з позачергового уповноваження центру на проведення повірки вище згаданих засобів вимірювальної техніки медичного призначення.
 
Останні новини
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Перекладач
Пошук
Хто на сайті
На даний момент 30 гостей на сайті
Статистика
Користувачі : 148
Зміст : 1318
Посилання : 23
Переглянути хіти змісту : 1750721
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України Департамент тхнічного регулювання