офіційний веб-сайт           
 
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
Львівський науково-виробничий центр
стандартизації, метрології та сертифікації
22 | 10 | 2018
До уваги споживачів та суб’єктів господарювання, які використовують ваговимірювальну техніку! Друкувати
Написав прес-служба   
П'ятниця, 11 травня 2012 09:11
Значна частина населення Львівщини забезпечує себе продуктами харчування, здійснюючи їх закупівлю на ринках. Це дешевше ніж у магазинах і дає можливість придбати свіжу продукцію. Але не завжди споживачі залишаються задоволеними, відвідавши ринок. Неодноразово їм доводиться стикатися з такими негативними явищами, як обважування і відповідно обрахування, які здійснюють продавці. Це є наслідком того, що продавці під час реалізації своєї продукції застосовують несправні і не повірені засоби вимірювальної техніки. Крім цього, застосовуються ваги для побутового призначення, а також ваги китайського виробництва, які не занесені до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки (далі – Реєстр).

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» від 15.06.2004 р. № 1765-ІV (далі - Закон) і «Правил торгівлі на ринках» (далі - Правила) забороняється застосовувати такі ваговимірювальні прилади під час проведення торгівельно – комерційних операцій.

Ваги повинні відповідати вимогам ГОСТ 29329 «Весы для статического взвешивания. Общие технические требования». Відповідно до ст. 20 Закону торгівельно – комерційні операції і розрахунки між покупцем (споживачем) і продавцем належать до сфери державного метрологічного контролю і нагляду.

Фахівці ДП «Львівстандартметрологія» періодично здійснюють моніторинг на ринках Львівщини, з метою встановлення фактичного стану ваговимірювальних приладів, які застосовуються продавцями під час реалізації своєї продукції.

Так, в результаті моніторингів, які були проведені на ринку ТзОВ «Привокзальний ринок», ринку «Добробут» ТзОВ «Багіра» було виявлено застосування 98 од. неповірених ваг, в тому числі 47 од. несправних.

Несправні ваги були відремонтовані в секторі ремонту засобів вимірювальної техніки і випробувального обладнання ДП «Львівстандартметрологія», фахівці якого проводять ремонт та технічне обслуговування засобів вимірювальної техніки та випробувального обладнання будь-якого ступеня складності.

Суб’єкти господарювання, які здійснюють торгівельно – комерційні операції з використанням ваговимірювальної техніки повинні знати, що:
1. Дозволяється застосовувати тільки такі ваговимірювальні прилади, які занесені до Реєстру.
2. Забороняється застосовувати ваги китайського виробництва, які занесені до Реєстру або ваги побутового призначення.
3. Засоби вимірювальної техніки, які використовуються під час торгівельно – комерційних операціях і розрахунках між покупцем і продавцем дозволяється застосовувати лише за умови, якщо вони пройшли повірку або державну метрологічну атестацію.
4.
Відповідно до Реєстру, періодичність повірки ваг та гир усіх типів складає 1 раз на 12 місяців.
5. Ваги, які виготовлені відповідно до ГОСТ 29329 обов’язково мають маркування, що містить товарний знак виробника, заводський номер, клас точності, найбільшу та найменшу границі зважування, ціну поділки або дискретність відліку шкали тощо.

Головною перевагою проведення ремонту ваг на базі ДП «Львівстандартметрологія» є те, що:
- якість ремонту підтверджується повіркою і засвідчується відтиском тавра;
- у випадку неможливості (відсутність комплектуючих) або економічної недоцільності ремонту ваг, замовнику видається технічний висновок про непридатність, який є підставою для їх списання;
- на відремонтовані ваги надається гарантія;
- вартість робіт визначається складністю ремонту та ціною витрачених комплектуючих та деталей, але є найменшою у регіоні;
- роботи проводяться в найкоротший термін за погодженням із замовником.

З питань ремонту, узгодження вартості та терміну робіт звертатися: м. Львів, вул. Метрологічна,12, сектор ремонту, тел./факс 237-14-31.
 
Останні новини
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Перекладач
Пошук
Хто на сайті
На даний момент 21 гостей на сайті
Статистика
Користувачі : 148
Зміст : 1327
Посилання : 23
Переглянути хіти змісту : 1762862
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України Департамент тхнічного регулювання