офіційний веб-сайт           
 
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
Львівський науково-виробничий центр
стандартизації, метрології та сертифікації
16 | 12 | 2018
Як вибрати якісну «флешку»? Друкувати
Написав прес-служба   
Середа, 06 червня 2012 09:53
Сьогодні на ринку є сотні, тисячі різних моделей USB-накопичувачів («флешок»). За практичності «флешка» не має рівних серед всіх змінних носіїв. Великий обсяг, висока швидкість і надійність зберігання даних, компактність, низьке енергоспоживання і, нарешті, зручність підключення - ось секрет їхньої популярності. Інформація на такому носії може бути записана і прочитана так само, як оперативна пам'ять комп'ютера - практично моментально, при цьому «флешка» може зберігати дані автономно, тобто з вимкненим живленням. Сфера її застосування стає все більш широкою, а пристрої – все більш різноманітними.

Головна характеристика флеш-карти - це об'єм пам'яті. Споживачеві пропонують USB Flash з пам'яттю від 1 ГБ до 32 ГБ. У цьому діапазоні найпопулярніші «флешки» від 4 до 16 ГБ. Але навіть на 1 ГБ карту може поміститися від 1000 до 2000 картинок. Фільм у форматі АVI або МРЕG можна записати на пристрій від 1 ГБ. Для запису DVD- фільму буде потрібно не менше 4 ГБ.

При можливості запису та зберігання на накопичувачі такого великого обсягу інформації все більшу роль відіграє швидкість її відтворення. Як правило, швидкість запису складає 5-7 МБ/с, а швидкість читання в півтора рази більше. Високою швидкістю володіють пристрої, на яких написано «ultra fast» і «hi-speed», або похідні від них.

Швидкість читання/запису залежить від специфіки самої інформації. При використанні накопичувача для перенесення з одного комп'ютера на інший текст книги, дипломної роботи або зберігання на ньому архіву особистих документів, швидкість передачі потрібного файлу на комп'ютер не має значення. Інша справа - копіювання музичних колекцій або фільмів. Запис одного фільму займе більше часу, тому вибирати USB - накопичувач треба з найбільшою швидкістю.

Флеш-карти є популярними і через надійність зберігання даних. Так, інформація, записана на флеш-пам'ять, здатна витримувати значні механічні навантаження (в 5-10 разів перевищують гранично допустимі для звичайних жорстких дисків), крім того, вона дуже компактна. Розмір флеш-карти становить від 20 до 40 мм в довжину і ширину, товщина від 3 мм, а вага - від 2,2 грам. Сучасна флеш-пам'ять витримує до 100 000 операцій запису на сектор. Середній термін експлуатації флеш-карт, який визначається їх виробниками - 10 років.

При схожих технічних характеристиках і ціні ми віддаємо перевагу дизайну. Про це добре знають і виробники. Багато «флешок» виготовляються у вигляді прикрас. Існують спеціальні серії стильних флеш-накопичувачів для жінок і для чоловіків. Часто одна модель може бути представлена в різній колірній гамі, інкрустована стразами. Флеш-карти преміум-класу, крім оригінального дизайну, мають багато функцій - захист паролем, синхронізація файлів, в серед аксесуарів - шийний ремінь і чохол. На сьогодні є навіть подарункові флеш-карти, упаковані в красивий футляр. Відповідно, за рахунок яскравого дизайну і широкої функціональності вартість самого аксесуара помітно зростає.

Інший напрям в дизайні USB- накопичувачів - функціональний. Це створення USB- накопичувачів захищених, стійких до будь-яких умов експлуатації. Такі «флешки» випускаються в особливо міцних корпусах з металу або гуми.

Так як «флешка» піддається досить сильному зовнішньому впливу, то при виборі важливо звертати увагу на те, з чого виготовлений корпус флеш-носія. Пластиковий корпус - найдешевший і тому найпоширеніший варіант, але він швидко втрачає зовнішній вигляд, часто пошкоджується від найменшого зовнішнього впливу. Прогумований корпус - найміцніший варіант, прекрасне поєднання ціни та якості, такий варіант корпуса досить складно пошкодити навіть при великому бажанні. Сталевий корпус - має привабливий зовнішній вигляд, стійкий до стирання і подряпин, також є одним із кращих варіантів.

Дуже мало покупців звертають увагу на особливості конструкції «флешки», причому абсолютно даремно, тому що не завжди вдалий дизайн поєднується із зручністю використання. Класичний варіант – робоча частина USB-роз’єму закрита ковпачком – є досить зручним в роботі, єдиний недолік – це часта втрата захисного ковпачка, тому добре, якщо він з’єднаний із самим пристроєм ланцюжком. Досить цікавий варіант конструкції з виїжджаючим трансформером, але при підключені «всліпу», коли роз’єм знаходиться поза зоною видимості, іноді виникають деякі незручності. Розкладні трансформери - такий варіант нагадує складаний ніж, робоча поверхня в цьому випадку захищається від’їжджаючим корпусом.

Флеш-носій може мати і деякі додаткові функціональні особливості - світловий індикатор роботи, бути вологостійким і використовувати блокування від стирання. Флеш-карта може мати ще й додаткові функції безпеки - захист від запису перемикачем на корпусі, паролем для захисту даних тощо.

Отже, вибираючи «флешку», обов’язково врахуйте, з якою метою ви будете використовувати пристрій. Іноді правильне рішення – це покупка двох USB- накопичувачів з різною ємністю і параметрами, кожен з яких буде призначений для вирішення окремих завдань.
 
Останні новини
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Перекладач
Пошук
Хто на сайті
На даний момент 39 гостей на сайті
Статистика
Користувачі : 148
Зміст : 1341
Посилання : 23
Переглянути хіти змісту : 1804015
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України Департамент тхнічного регулювання