офіційний веб-сайт           
 
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
Львівський науково-виробничий центр
стандартизації, метрології та сертифікації
13 | 12 | 2018
Зимова шина Друкувати
Написав прес-служба   
Середа, 30 січня 2013 09:27
Зимові шини є основною зброєю в боротьбі із зимовою автомобільною дорогою. Якщо вчасно не замінити літні шини на зимові, то Ви залишитесь в програшній позиції в боротьбі зі снігом і льодом.
У нашій кліматичній зоні необхідність зимових шин складає більше 150 днів в році, протягом яких температура повітря не піднімається вище плюс 7°С, а на дорогах постійний дощ, сніг, ожеледиця та сніжна каша. Це період близько 5 місяців з листопада по кінець березня. Про дієвість зимових шин в холодні місяці року не потрібно когось переконувати.
Зимові шини забезпечують краще зчеплення з дорогою, а також в 2 рази зменшується гальмівний шлях в порівнянні з літньою шиною, і це тим самим значно збільшує безпеку водія та інших учасників дорожнього руху.
Заміну автомобільних шин в Києві краще провести на СТО через те, що зимова шина пристосована до відповідних дій при низьких температурах, її склад спирається на зовсім іншу суміш, ніж літня шина. Зимова гума є м’якою і тим самим забезпечує хорошу керованість автомобіля в широкому діапазоні температур від плюс 20°С до мінус 25°С.
Шина використовувана в зимовий період при температурі близько плюс 7°С піддається швидшому стиранню, що приводить до скорочення терміну служби шин. Ще одним чинником, що впливає на поліпшення зчеплення шин, є протектор. В порівнянні з літніми шинами у зимових є оснащені широкі канавки і розташовуються вони перпендикулярно напряму водіння.
Завдяки саме цим елементам протектора, які під час контакту з дорогою розширюються, відбувається ефективніше поглинання великої кількості води та снігу через шину. Зимовий протектор забезпечує кращу їзду по мокрій або засніженій дорозі. Деякі знамениті виробники пропонують шини з тривимірними ламелями. Це нововведення дозволяє поліпшити гальмування в зимовий час.
Важливою особливістю зимової шини є її велика гнучкість. Тільки завдяки цій властивості можливий якнайкращий контакт шини із слизькою дорогою. Таким чином, прискорення автомобіля простіше, безпечніше, а гальмівний шлях коротший. Важливо пам’ятати, що зимові шини мають обмежений термін служби. Якщо глибина протектора складає менше 4 мм, то такі шини підлягають заміні.
Зимові шини повинні використовуватися тільки в холодну пору року, у жодному випадку літом. Точний час заміни літніх шин на зимові і навпаки важко визначити. Зазвичай це залежить від щоденної температури повітря, рівної плюс 7°С. Якщо температура повітря вище плюс 7°С, то ми можемо їздити на літніх шинах, якщо починає знижуватися, то потрібно міняти на зимові шини. І ще одна важлива річ зимові шини повинні бути встановлені на обох осях автомобіля, особливо для їзди по слизькій дорозі.  
 
Останні новини
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Перекладач
Пошук
Хто на сайті
На даний момент 36 гостей на сайті
Статистика
Користувачі : 148
Зміст : 1341
Посилання : 23
Переглянути хіти змісту : 1802297
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України Департамент тхнічного регулювання