офіційний веб-сайт           
 
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
Львівський науково-виробничий центр
стандартизації, метрології та сертифікації
19 | 09 | 2019
ДП "Львівстандартметрологія"
Сертифікація готелів та її переваги Друкувати
Написав прес-служба   
П'ятниця, 06 вересня 2019 09:27
Сертифікація готелів та інших місць розміщення є запорукою підвищення якості готельної індустрії, зміною рівня комфорту та якості наданих послуг.

Для чого потрібна сертифікація готелів, які її переваги?

Відповідь очевидна: підвищення туристичного потоку, виправдане підтвердження встановлених цін на послуги, діяльність в рамках існуючих законів, і головне – сертифіковані послуги викликають більше довіри, незважаючи на добровільність такої процедури.

Наявність сертифікату відповідності на послуги з тимчасового розміщення допоможе готелю вигідно позиціонувати свої послуги на ринку України.

Для вирішення цього завдання і існує процедура сертифікації послуг розміщення та послуг харчування, яка полягає в тому, що незалежна організація (яка має відповідний рівень акредитації і має право здійснювати таку сертифікацію послуг) дає письмову гарантію, що послуги, які надаються, відповідають діючим в Україні стандартам, нормам та правилам.

ДП «Львівстандартметрологія» має право на проведення сертифікації послуг з тимчасового розміщення (готельних), оскільки акредитоване Національним агентством з акредитації України – атестат про акредитацію №1О210 від 27.11.2017 року, на проведення робіт з оцінки відповідності продукції (робіт, послуг) відповідно до вимог ДСТУ EN ISO/IEC 17065:2014.

За детальнішою інформацією звертайтеся:
ДП «Львівстандартметрологія»,
відділ оцінки відповідності та якості,
м.Львів,вул.Князя Романа, 38, к.213,
тел. (032) 261-61-83,(032) 261-61-44
 
Набули чинності нові правила маркування продуктів Друкувати
Написав прес-служба   
П'ятниця, 09 серпня 2019 09:27
6 серпня 2019 року розпочали діяти основні положення Закону України "Про інформацію для споживачів харчових продуктів", що встановлюють загальні принципи і вимоги щодо інформації про харчові продукти, зокрема, їх маркування, а також обов'язки операторів ринку щодо доведення цих даних до споживачів.

Відповідно до вимог Закону інформація про харчовий продукт повинна бути точною, достовірною та зрозумілою для споживача і не повинна вводити в оману щодо її характеристик, властивостей, складу. Ця вимога поширюється як на рекламу, так і на саму упаковку.

Обов'язковою для надання є така інформація:

- назва харчового продукту;
- перелік всіх інгредієнтів (як основних, так і додаткових);
- кількість харчового продукту в установлених одиницях виміру;
- мінімальний термін придатності або дата "вжити до";
- будь-які особливі умови зберігання і / або умови використання (при необхідності);
- найменування і місцезнаходження оператора ринку харчових продуктів, відповідального за інформацію, а для імпортованих харчових продуктів - найменування і місцезнаходження імпортера, а також країна походження або місце походження;
- інструкції з використання - у разі, якщо відсутність таких інструкцій ускладнює належне використання харчового продукту;
- для напоїв з вмістом спирту етилового понад 1,2 відсотка об'ємних одиниць - фактичний вміст спирту;
- інформація про поживну цінність.

Оператори ринку повинні обов'язково вказувати інформацію про наявність речовин, що викликають алергічні реакції або непереносимість, наявність ГМО, наявність додаткової води тощо.

Крім того, в новому Законі окрему увагу звернено на вимоги щодо інформації про харчові продукти, продаж яких здійснюється дистанційно. Вся обов'язкова інформація повинна бути доступною споживачеві для ознайомлення до моменту продажу.

Назва харчового продукту має містити або супроводжуватися інформацією про фізичний стан продукту або спеціальній обробці, якій піддавався продукт (порошкоподібний, продукт сублімації сушіння, швидко заморожений, концентрований, копчений тощо), у всіх випадках, коли відсутність такої інформації може вводити споживача в оману.

Крім того, посилено відповідальність операторів ринку за порушення законодавства щодо надання споживачам інформації про харчові продукти.

Так, порушення вимог щодо надання інформації: надання неточної, недостовірної та незрозумілою інформації - тягнуть за собою накладення штрафу на юридичних осіб в розмірі п'ятнадцяти мінімальних заробітних плат (62 595 грн), на фізичних осіб - підприємців - у розмірі десяти мінімальних заробітних плат ( 41 730 грн).

А ненадання споживачеві інформації про речовини, що викликають алергічні реакції або непереносимість, карається штрафом в розмірі до 30 мінімальних заробітних плат (125 190 грн).

Закон розробления на основі вимог Регламенту Європейського Парламенту та Ради (ЄС) № 1169/2011 від 25 жовтня 2011 р. щодо надання споживачам інформації про харчові продукти.
 
ЗАСТУПНИК МІНІСТРА ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ ВІДВІДАВ ДП «ЛЬВІВСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» Друкувати
Написав прес-служба   
Четвер, 01 серпня 2019 12:04
Сьогодні, 01 серпня, в рамках візиту до Львова заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юрія Бровченка, відбулась зустріч з колективом ДП «Львівстандартметрологія».

«Необхідно розвивати всі напрямки технічного регулювання, обов’язково треба зберегти, розвивати, модернізовувати виробничі можливості таких підприємств, як ДП «Львівстандартметрологія», оскільки видно кадровий та науково-технічний потенціал», - наголосив Юрій Бровченко.

Під час зустрічі Юрій Бровченко вручив фахівцям ДП «Львівстандартметрологія» за багаторічну плідну працю, високий професіоналізм та особистий внесок у забезпечення реалізації державної політики у сфері метрології та метрологічної діяльності грамоту та подяки Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Також подарував колективу унікальний фотолітопис «Українська Державність».

 
Верховна Рада України ухвалила закон про імплементацію актів ЄС у сфері технічного регулювання Друкувати
Написав прес-служба   
Понеділок, 01 липня 2019 10:18
Верховна Рада ухвалила Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації актів законодавства Європейського Союзу у сфері технічного регулювання". Прийняття цього документа є умовою ЄС для початку офіційної процедури оцінки готовності України до укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції.

Закон має значно спростити доступ української продукції на міжнародні та європейські ринки за рахунок усунення необхідності проходження подвійних процедур сертифікації та випробувань в українських та європейських органах з оцінки відповідності. Закон прийнято з метою адаптації національного законодавства в частині технічних регламентів та оцінки відповідності до законодавства Європейського Союзу. 
Детальніше...
 
УПРАВЛІНСЬКІ РІШЕННЯ У КЛІНІЧНІЙ ЛАБОРАТОРНІЙ ДІАГНОСТИЦІ Друкувати
Написав Administrator   
Вівторок, 25 червня 2019 13:42

У науковому журналі "Вимірювальна техніка та метрологія" Національний університет "Львівська політехніка" Випуск 80 №2-2019 опубліковано статтю "УПРАВЛІНСЬКІ РІШЕННЯ У КЛІНІЧНІЙ ЛАБОРАТОРНІЙ ДІАГНОСТИЦІ".

Авторами статті є: Сидорко І.І., провідний інженер ДП "Львівстандартметрологія", Шавлач С.В. Національний університет "Львівська політехніка", кафедра інформаційно-вимірювальних технологій та Байцар Р.І., доктор технічних наук, професор  Національний університет "Львівська політехніка".
Детальніше...
 
Відбувся семінар-навчання «Система НАССР на виробництві харчової продукції та в закладах ресторанного господарства» Друкувати
Написав Administrator   
Вівторок, 25 червня 2019 11:16

20 червня 2019р. в ДП "Львівстандартметрологія" відбувся семінар-навчання для керівників виробництв харчової продукції та закладів ресторанного господарства на тему: "Система НАССР на виробництві харчової продукції та в закладах ресторанного господарства".

Під час семінару розглядались акі питання:
- Вимоги законодавства до системи НАССР.
- Програми-передумови, що забезпечують результативне впровадження НАССР.
- Основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів.
- Плюси і мінуси системи НАССР.

Після закінчення семінару всі учасники отримали сертифікат з переліком вивчених тем.

 


 

 
У Львові відбувся Міжнародний форум з питань технічного регулювання Друкувати
Написав прес-служба   
Вівторок, 28 травня 2019 09:56
23 - 25 травня 2019 р. у Львові відбувся Міжнародний форум з питань технічного регулювання.

Організатором заходу було ДП «Львівстандартметрологія», за ініціативи Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, за підтримки Організації Об'єднаних Націй із промислового розвитку (UNIDO), Уряду Німеччини через Німецьку федеральну компанію Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, Федерального фізико-технічного інституту Німеччини (PTB), залучення міжнародної технічної допомоги ЄС (проекту Twinning). 
Детальніше...
 
Степан Кубів відкрив IV Міжнародний форум технічного регулювання Друкувати
Написав прес-служба   
П'ятниця, 24 травня 2019 15:09
24 травня, Перший віце-прем'єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів в рамках робочого візиту до Львова відкрив IV Міжнародний форум технічного регулювання.

Під час виступу Перший віце-прем'єр-міністр України наголосив, що цей форум є важливим кроком у міжнародному розвитку науки, освіти та бізнесу через підвищення обізнаності українських науковців і виробників про роль технічного регулювання і технічні стандарти. Також нагадав, що на початку року Україна стала повноправним членом Метричної конвенції, завдяки чому українська система вимірювань отримала визнання з боку усіх 59 країн-членів Конвенції.

З нагоди професійного свята - Всесвітнього дня метрології кращих працівників метрологічної сфери були нагороджені подяками, грамотами від Уряду України, Міністероства економічного розвитку і торгівлі України.

Після урочистостей учасники Форуму розпочали  свою роботу за програмою.

Протягом дня  у залі тривав конструктивний діалог між учасниками, обговорення доповідей спікерів. Також відбувся діалог з бізнесом в онлайн режимі між регіонами. 

На завершення дня, модератором заходу  - Леонідом Віткіним, директором департаменту технічного регулювання Мінекономрозвитку, доктором технічних наук, професором, було підведено підсумки за результатами озвучених доповідей спікерів.


 
 
 
Сьогодні розпочався Міжнародний форум з питань технічного регулювання Друкувати
Написав прес-служба   
Четвер, 23 травня 2019 15:48
У Львові стартував Міжнародний форум з питань технічного регулювання. Захід розпочали з привітань від керівництва Уряду, Верховної Ради України та Львівського регіону  з нагоди Всесвітнього дня метрології.

Під час Форуму  відбувся брифінг заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юрія Бровченка. Представники засобів масової інформації мали можливість задати спікеру актуальні питання щодо мети проведення заходу тощо. 

Форум відбуватиметься протягом трьох днів  та згідно з програмою передбачає обговорення механізмів зменшення технічних бар’єрів для бізнесу як у процесах виробництва продукції на внутрішній ринок України, так і її експорту на зовнішні. Особливу увагу буде приділено розвитку інноваційних технологій тощо. Крім цього, учасники форуму обговорять завдання та функції у всіх цих процесах науки,  освіти та бізнесу, а також шукатимуть способи посилення взаємодії трикутника  "освіта-наука-бізнес". 

Детально з програмою можна ознайомитись за посиланням https://techreg.in.ua/fl/, на якій розміщено презентації спікерів, а також буде розміщено відео.

24  травня  в рамках Форуму буде проведено Діалог з бізнесом в регіонах онлайн. 

 
 
20 травня - Всесвітній день метрології! Друкувати
Написав прес-служба   
Понеділок, 20 травня 2019 09:16
Система SI – фундаментально краща

20 травня відзначається Всесвітній день метрології, присвячений річниці підписання Метричної конвенції у 1875 р. Цей договір є фундаментом узгодженої системи вимірювань у всьому світі, яка лежить в основі наукових відкриттів та інновацій, промислового виробництва та міжнародної торгівлі, а також покращення якості життя та захисту всесвітнього навколишнього середовища.

Темою Всесвітнього дня метрології у 2019 р. є “Система SI – фундаментально краща”. Цю тему було обрано тому, що 16 листопада 2018 р. на Генеральній конференції з мір та ваг було ухвалено, мабуть, один із найбільш важливих переглядів Міжнародної системи одиниць (SI) з моменту її створення. В основі цієї зміни лежать дослідження нових методів вимірювання, у тому числі з використанням квантових явищ. Наразі фундаментом системи SI є ряд визначень, кожне з яких пов’язане із законами фізики. Перевагою нової системи є можливість охоплення подальших удосконалень у галузі метрології та вимірювальних технологій для задоволення потреб майбутніх користувачів протягом багатьох наступних років.

Національні метрологічні інститути по всьому світу постійно удосконалюють метрологічну науку, розробляючи та підтверджуючи нові методи вимірювань будь-якого необхідного рівня складності. Національні метрологічні інститути також беруть участь у звіреннях, які координуються Міжнародним бюро з мір та ваг (BIPM), для забезпечення надійності результатів вимірювань у всьому світі. Крім того, BIPM забезпечує діалог між своїми державами-членами для вирішення нових завдань у галузі вимірювань. Міжнародна організація із законодавчої метрології (OIML) розробляє міжнародні Рекомендації, метою яких є узгодження та гармонізація вимог у багатьох галузях у всьому світі.

У Всесвітній день метрології відзначається внесок людей, які щоденно наполегливо працюють на благо усього людства в міжурядових організаціях та національних установах.
 
« ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Останні новини
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Перекладач
Пошук
Хто на сайті
На даний момент 30 гостей на сайті
Статистика
Користувачі : 148
Зміст : 1382
Посилання : 22
Переглянути хіти змісту : 1964075
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України Департамент тхнічного регулювання