офіційний веб-сайт           
 
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
Львівський науково-виробничий центр
стандартизації, метрології та сертифікації
21 | 08 | 2019
ДП "Львівстандартметрологія"
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ КЛІНІКО-ДІАГНОСТИЧНИХ ЛАБОРАТОРІЙ Друкувати
Написав прес-служба   
Середа, 21 листопада 2018 15:30
У науковому журналі "Вимірювальна техніка та метрологія" Національного університету «Львівська політехніка», Випуск 79.- №2.-2018 опубліковано статтю «ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ КЛІНІКО-ДІАГНОСТИЧНИХ ЛАБОРАТОРІЙ».

Авторами статті є: Сидорко І.І., аудитор з метрології ДП «Львівстандартметрологія» та Байцар Р.І., доктор технічних наук, професор Національного університету «Львівська політехніка».

У статті розглянуто актуальні питання управління якістю медичних послуг та втілення їх на практиці. 

Задля усунення проблемних чинників було взято курс на розроблення національних стандартів у галузі лабораторної медицини, використовуючи міжнародний досвід розробки стандартів, що регламентують вимоги до організації діяльності клініко-дігностичних лабораторій та засобів лабораторного аналізу.

Актуальною проблемою лабораторних досліджень є забезпечення точності результатів. У Європейському співтоваристві давно існують вимоги щодо забезпечення метрологічної простежуваності калібраторів і контрольних матеріалів та метрологічного забезпечення лабораторного устаткування, а також методик досліджень.

Забезпечення якості лабораторних досліджень є однією з головних проблем сучасної лабораторної медицини. Основною вимогою для таких досліджень є надання клієнтам надійної інформації. Це, насамперед, визначає вимогу щодо якості клінічних лабораторних досліджень клінічних і діагностичних лабораторій, що забезпечує правильне та своєчасне призначення аналізу пацієнту, виконане на належному аналітичному рівні з необхідною інформацією для його інтерпретації. Тільки за чіткої організації та якісному проведенні лабораторних досліджень можна очікувати, що кожен результат, відображений у авторизованому звіті, може бути використаний лікарем для прийняття діагностичних рішень або рішень, які змінюють схему лікування.

Одним із способів визначення компетентності клініко-діагностичних лабораторій та якості їх досліджень є проведення незалежної оцінки якості. Лабораторна медицина надає 70-80 % інформації, необхідної для прийняття рішень щодо діагностики, лікування та профілактики захворювань. Надання достовірної інформації клініцистам - важлива вимога до якості клінічних лабораторних досліджень клініко-дігностичних лабораторій, яка забезпечує правильне і своєчасне призначення аналізу для пацієнта. 

Стаття надрукована в журналі "Вимірювальна техніка та метрологія" Національного університету «Львівська політехніка» на англійській мові (ЗАВАНТАЖИТИ).
 
Порядок технічного нагляду за сертифікованою продукцією у ДП «Львівстандартметрологія» Друкувати
Написав прес-служба   
Середа, 14 листопада 2018 13:07
Технічний нагляд за сертифікованою продукцією - окрема складова процесу сертифікації, який здійснюють фахівці ДП «Львівстандартметрологія» відповідно до вимог нормативних документів та згідно з затвердженим планом технічного нагляду. Технічний нагляд проводиться з метою підтвердження відповідності сертифікованої продукції вимогам чинних нормативних документів.

За результатами проведеного технічного нагляду орган з сертифікації ДП «Львівстандартметрологія» може призупинити або скасувати дію ліцензійної угоди та сертифіката відповідності у випадку:

- наявності рекламацій та претензій до сертифікованої продукції;
- невиконання замовником пропозицій органу з сертифікації продукції за результатами технічного нагляду;
- відсутності виробництва сертифікованої продукції протягом більше 6 місяців;
- невиконання заявником умов ліцензійної угоди;
- відмова заявника від оплати робіт з технічного нагляду;
- порушення вимог, що ставляться до продукції, технології виготовлення, правил приймання, методів контролю та випробувань, позначення продукції, що узгоджені з органом з сертифікації продукції під час сертифікації;
- зміни конструкції, комплектності або технології виготовлення продукції без попереднього погодження органом з сертифікації продукції. 
Детальніше...
 
Сьогодні відзначають Всесвітній день якості Друкувати
Написав прес-служба   
Четвер, 08 листопада 2018 09:29
У листопаді в Україні, як і в інших країнах Європи проходить європейський тиждень якості. Висока якість є головною запорукою успішної діяльності підприємств і галузей будь-якої країни. У 1990 році Європейською організацією якості спільно з ООН було прийнято рішення проводити день якості у другий четвер листопада ( цього року 8 листопада). Через шість років ініціатори свята вирішили щорічно влаштовувати в містах Європи тиждень якості. Його мета – привернути увагу громадськості до проблем якості всієї продукції, що випускається в світі. Адже, від цього безпосередньо залежить і життя кожної людини, і рівень задоволення потреб споживачів, і конкурентоспроможність учасників ринку в межах Європи.
 
Цьогорічний дивіз тижня якості -  «Якість – задля кращого життя».

Всесвітній день якості – це добра нагода нагадати споживачам, що їхня небайдужа громадянська позиція має неабиякий вплив на ситуацію на споживчому ринку, адже пропозицію формує попит. Сучасний споживач повинен уважно дивитися, що він купує, чи має цей товар належне маркування з вичерпною інформацією про його склад, споживчі властивості, чи пройшов він добровільну сертифікацію, чи є необхідні супровідні документи (сертифікати якості, декларації про відповідність тощо).
 
Опубліковані Рекомендації Міжнародного форуму з питань технічного регулювання Друкувати
Написав прес-служба   
Середа, 07 листопада 2018 10:20
Протягом 9-10 жовтня 2018 року у місті Києві проходив Міжнародний форум з питань технічного регулювання «Роль стандартів та технічних регламентів для забезпечення сталого розвитку економіки України в умовах глобалізації», організатором якого був ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ».

У заході взяли участь новатори, виробникив провідних інноваційних технологій, представникив підприємств, експерти у галузі технічного регулювання, представники авторитетних міжнародних організацій та громадських платформ.

З метою забезпечення сталого розвитку підприємств галузі технічного регулювання, стандартизації та метрології та сприяння сталому розвитку підприємств різних галузей економіки засобами технічного регулювання, стандартизації та метрологічного забезпечення як передумови для сталого розвитку економіки України в цілому учасники Форуму вирішили надати такі РЕКОМЕНДАЦІЇ. 
Детальніше...
 
У Народному музеї метрології та вимірювальної техніки відбулося заняття для студентів - екологів Друкувати
Написав прес-служба   
Понеділок, 05 листопада 2018 10:55
На базі  Народного музею метрології та вимірювальної техніки, який функціонує при   ДП «Львівстандартметрологія» відбулося заняття із дисципліни «Методи вимірювання параметрів навколишнього середовища». Для студентів-екологів 3-го та 4-го курсів ФВГЕП Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Гжицького заняття провели доценти кафедри екології О.В.Мацуська, С.Й. Кропивка та завідувач Народного музею метрології та вимірювальної техніки І.І.Сидорко.

Унікальна колекція музею відображає історичний розвиток вимірювальної техніки ще із початку XX століття до наших днів і налічує 850 експонатів. Експозиція музею розпланована за видами вимірювань, де широко представлені засоби вимірювальної техніки минулих років вітчизняного та іноземного виробництва.  Серед таких засобів вимірювання, слід відзначити: тягарці скляні 1 кг, 1 фунт, 200, 100, 50, 10 і 1 г 1- го розряду для повірки тягарців нижчих розрядів (1915 р., Росія); вагу плечеву з межею зважування 55 кг (1884 р.); спиртомір металевий з накладними гирьками з діапазоном вимірювання 20-90 умовних одиниць (1915 р., Росія); мірники взірцеві 1-го розряду (1930 р., Німеччина); ампервольтметр (1891 р., США); морський хронометр (1960 р., СРСР); поршневий манометр (1850 р., США).

Отож, майбутні фахівці в галузі метрології та стандартизації змогли побачити, з якою технікою працювали їхні попередники, і навіть спробували свої вміння у вимірюванні деяких показників.
 
28 ЖОВТНЯ УКРАЇНА ПЕРЕЙДЕ НА "ЗИМОВИЙ ЧАС" Друкувати
Написав Прес-служба   
П'ятниця, 26 жовтня 2018 13:49
 28 жовтня 2018 року о 4 (четвертій) годині ранку за київським часом відбудеться перехід на “зимовий час” з переведенням годинникової стрілки на 1 (одну) годину назад. 


Довідково
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року № 509 "Про порядок обчислення часу на території України" з урахуванням порядку обчислення часу, що діє в країнах Європи з 1996 року, Уряд України постановив запровадити на території України такий порядок обчислення часу: час другого часового поясу (київський час) з переведенням щорічно годинникової стрілки в останню неділю березня о 3 годині на 1 годину вперед і в останню неділю жовтня о 4 годині на 1 годину назад.

 
ДП "Львівстандартметрологія" отримало Національний сертифікат - ЛІДЕР РОКУ 2018 року! Друкувати
Написав прес-служба   
Вівторок, 23 жовтня 2018 13:33
 
 
ВІДБУВСЯ СЕМІНАР З ПИТАНЬ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ БЕЗПЕЧНІСТЮ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ (НАССР) Друкувати
Написав прес-служба   
Середа, 17 жовтня 2018 14:40
Сьогодні, 17 жовтня, відбувся семінар на тему: «Впровадження системи НАССР в закладах громадського харчування та на підприємствах харчової галузі - обов’язкова вимога українського законодавства. Система управління безпечністю харчових продуктів відповідно до стандарту ДСТУ ISO 22000:2007», організатором якого було ДП «Львівстандартметрологія».

У семінарі взяли участь: фахівці ДП «Львівстандартметрологія», представники 17-ти підприємств-виробників харчової промисловості Львівщини: ФОП Батт О.М., ФОП Данилко О.М., ТОВ «Львівагропродукт», ФОП Дачишин І.О., ТзОВ «Спліт Львів», ПП «Айс Беррі», ПрАТ «Дрогобицький хлібокомбінат», ПП «Гал-Євро-Контракт», ПП «М’ясо Карпат», ОКП ЛОР «Профілактична дезінфекція», ТОВ ФП «Зерно життя», ТзОВ «Самбірська птахофабрика», ФГ «Добра корівка», ТзОВ «Прожект Інвест Капітал», ФОП Дацьо М.Ю., ТОВ «Ал-Прут», ТзОВ «ЛьвівПаб».
Серед учасників семінару були: керівники підприємств; фахівці з якості, безпечності; співробітники підприємств, відповідальних за розробку і впровадження системи управління безпечністю харчових продуктів НАССР.

Розпочала семінар Олександра Пешко - заступник генерального директора з економічних питань ДП "Львівстандартметрологія", яка окреслила основні питання, які будуть розглядатися на семінарі та зазначила, що метою впровадження системи НАССР є забезпечення безпеки харчової продукції на всіх етапах харчового ланцюга "від лану - до столу". 

В’ячеслав Пузирзаступник генерального директора начальник центру оцінки відповідності ДП «Львівстандартметрологія» у своєму виступі, наголосив на важливості впровадження системи НАССР на підприємствах харчової промисловості.

Далі виступила Зоряна Дорош – заступник начальника - начальник відділу безпечності харчових продуктів Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області, яка у своїй доповіді проаналізувала виконання вимог харчового законодавства щодо впровадження процедур заснованих на принципах НАССР у закладах громадського харчування. «Виробники повинні розрізняти поняття якість та безпечність. І саме безпечність є основою системи НАССР»,- наголосила вона.

Надала присутнім детальний аналіз законодавчої та нормативно-правової бази у сфері харчової промисловості Алла Полюга - начальник відділу оцінки відповідності Дрогобицької філії ДП «Львівстандартметрологія». Вона конкретніше зупинилася на вимогах Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», а також закцентувала увагу учасників семінару на чинниках, що спричиняють забруднення харчових продуктів, а  також мікробіологічних, хімічних, фізичних небезпеках тощо.

Заключну доповідь мала Роксоляна Шлюз - начальник випробувальної лабораторії ДП «Львівстандартметрологія», яка розповіла про внутрішній аудит як невід’ємну складову системи менеджменту безпечності продуктів харчування; аналіз небезпечних чинників, їх виявлення та ідентифікація; проведення періодичних контрольних лабораторних досліджень як запоруку забезпечення якості та безпечності продукції.

Загалом учасники семінару скористались нагодою живого діалогу з присутніми фахівцями та отримали кваліфіковані відповіді на свої питання. Всі учасники заходу отримали сертифікати.

 
 
ДП «Львівстандартметрологія» — «Лідер року 2018» у сфері технічного регулювання Друкувати
Написав прес-служба   
Середа, 17 жовтня 2018 09:40
За результатами дослідження Національного бізнес-рейтингу ДП «Львівстандартметрологія» визнано одним з найефективніших підприємств України у своїй галузі, а підтвердженням високого статусу, надійності й ефективності ведення бізнесу стала престижна нагорода «Лідер року 2018».

Як і кожне значне досягнення, ця почесна нагорода стала можливою завдяки наполегливій роботі трудового колективу й управлінським якостям керівника, а ще — втіленням ідеї, котра знайшла відгук серед наших клієнтів і партнерів, адже будь-який бізнес неможливий без розуміння свого кола споживачів та їхніх потреб. Результати блискучого втілення ідеї — завжди на видноті й часто вражають своєю простотою, проте за лаштунками стороннього погляду залишаються дні й роки кропіткої праці й зусиль кожного працівника. 
Детальніше...
 
ВІДБУЛИСЯ УРОЧИСТОСТІ З НАГОДИ ПРОФЕСІЙНОГО СВЯТА Друкувати
Написав прес-служба   
П'ятниця, 12 жовтня 2018 12:26
12 жовтня 2018 року в актовому залі ДП «Львівстандартметрологія» відбулися урочисті збори з нагоди професійного свята працівників стандартизації та метрології і Всесвітнього дня стандартів.

Колектив ДП «Львівстандартметрологія» привітав з професійним святом генеральний директор Юрій Гринів, який розповів про результати роботи колективу та побажав добра, миру, міцного здоров’я, професійних здобутків і досягнень на благо розвитку економіки регіону та України в цілому. Крім цього, він передав вітальні слова з професійним святом від Степана Кубіва - Першого віце-прем’єр-міністр України — Міністра економічного розвитку і торгівлі.

Вітали працівників стандартизації та метрології і висловлювали їм свою подяку: начальник відділу кадрової та організаційної роботи ДП «Львівстандартметрологія» Адріана Печьонкіна, Роман Филипів - директор департаменту економічної політики Львівської обласної державної адміністрації, голова профспілкового комітету Наталія Євдокимова та голова Обласної ради профспілок машинобудівників та приладобудівників України Ольга Остапенко.

Працівникам стандартизації та метрології було оголошено подяки від Мінекономрозвитку України, вручено почесні відзнаки та грамоти від Львівської обласної державної адміністрації та Обласної ради профспілок Львівщини.

 
 
« ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Останні новини
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Перекладач
Пошук
Хто на сайті
На даний момент 28 гостей на сайті
Статистика
Користувачі : 148
Зміст : 1382
Посилання : 22
Переглянути хіти змісту : 1936503
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України Департамент тхнічного регулювання