офіційний веб-сайт           
 
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
Львівський науково-виробничий центр
стандартизації, метрології та сертифікації
22 | 03 | 2018
Сертифікація
 Офіційний логотип
Державної системи сертифікації

Важливим механізмом державного контролю, забезпечення права громадян України на отримання товарів та послуг високої якості є підтвердження відповідності вимогам стандартів, зокрема,в Державній системі сертифікації.
ДП „Львівстандартметрологія”, як призначений і уповноважений орган із сертифікації продукції в Державній системі сертифікації та акредитований Національним агенством з акредитації України (атестат акредитації №1О210 від 17.08.12р.), здійснює:

- оцінку відповідності продукції та послуг згідно галузі акредитації;
- сертифікацію продукції та послуг  в Державній системі сертифікації згідно з затвердженої номенклатури;
- технічний нагляд за стабільністю показників, що підтверджені сертифікатами відповідності під час виготовлення продукції;
 - облік виданих сертифікатів відповідності (свідоцтв про визнання), атестатів виробництв, декларацій про відповідність, зареєстрованих у Єдиному Реєстрі Державної системи сертифікації  (перелік осертифікованої продукції);
 - взаємодію з іншими Органами із сертифікації та акредитованими випробувальними лабораторіями.

Окрім виконання функцій органу із сертифікації продукції та послуг, ДП „Львівстандартметрологія” виконує функції органу з сертифікації систем управління якістю.

Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України №212 від 09.02.2016 ДП "Львівстандартметрологія" призначено органом із сертифікації нових колісних транспортних засобів або партій обладнання, які відповідають вимогам єдиних технічних приписів, але відповідність типу яких не підтверджена сертифікатом типу транспортного засобу або обладняння, а також колісних транспортних засобів, що були у користуванні згідно Порядку, затвердженого наказом Мінінфраструктури України №521 від 17.08.2012.

Орган сертифікації продукції та послуг згідно організаційної структури складається з:
1. Центру оцінки відповідності та випробувань (заступник генерального директора - начальник центру Пузир В'ячеслав Олексійович, м. Львів,  вул.Кн. Романа, 38, тел. 261-53-04, е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду )  до складу якого входять:

            -  відділ оцінки відповідності  (начальник відділу Набокова Олександра Орестівна, м. Львів,  вул.Князя Романа, 38, к.213, тел. 261-61-83, е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду );
- відділ оцінки відповідності колісних транспортних засобів (начальник відділу Рабченюк Микола Анатолійович, м.Львів,  вул.Князя Романа, 38, к.104, тел.261-53-04, е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду );

2.  Відділ організаційного та документального забезпечення сертифікаційної та метрологічної діяльності (начальник відділу Якубович Микола Михайлович, м. Львів,  вул.Князя Романа, 38, к.111, тел. 261-69-44, е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду );
3.  Червоноградська філія відділ оцінки відповідності, сертифікації систем якості та вимірювань (начальник відділу Лазар Надія Євгенівна, Львівська обл., м. Червоноград, вул. Будівельна, 1; тел. (0249)2-31-53, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду )
4.  Дрогобицька філія відділ оцінки відповідності продукції (начальник відділу Полюга Алла Дзіславівна, Львівська обл., м. Дрогобич, вул. Б.Лепкого, 10, тел. (0244) 2-20-44, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду ). 

Підрозділи  проводять сертифікацію наступних видів товарів та послуг:
• Товарів харчової промисловості та продовольчої сировини;
• Світлотехніки;
• Джерел світла;
• Електрифікованого ручного інструменту;
• Побутового електрообладнання;
• Побутової радіоелектронної апаратури;
• Засобів обчислювальної техніки;
• Виробів легкої промисловості;
• Нафтопродуктів;
• Колісних транспортних засобів;
• Автонавантажувальної техніки;
• Будівельних матеріалів;
• Медичної техніки;
• Обладнання технологічного для харчової, м'ясо-молочної промисловості підприємств торгівлі, громадського харчування та харчоблоків;
• Обладнання металообробного та деревообробного;
• Кіно-фототехніки;
• Засобів автоматизації та механізації контрольно-касових операцій та конторського обладнання;
• Машин електричних (двигунів);
• Машин сільськогосподарських та агрегатів і вузлів до них;
• Велосипедів;
• Агрегатів, вузлів і деталей до колісних транспортних засобів;
• Іграшок;
• Посуду столового з порцеляни, фаянсу, кераміки, скла;
• Засобів індивідуального захисту працюючих;
• Насіння, саджанців дерев та кущів, квітів живих та зрізаних;
• Мийних засобів та парфумерно-косметичних виробів;
• Меблів корпусних;
• Готельно-туристичних послуг;
• Послуг громадського харчування;
• Послуг з технічного обслуговування та ремонту колісних транспортних засобів.

  ДП „Львівстандартметрологія” здійснює обов’язкову та добровільну сертифікацію продукції. Обов’язкова сертифікація включає перевірку та випробування продукції для визначення її характеристик і подальший технічний нагляд за сертифікованою продукцією (перелік продукції, що підлягає обов'язковій сертифікації). Випробування з метою сертифікації проводяться акредитованими випробувальними лабораторіями Центру, а також іншими акредитованими лабораторіями на підставі угод щодо взаємного визнання результатів випробувань. Під час проведення сертифікації та у разі позитивного рішення органу з сертифікації заявникові видається сертифікат на право маркувати продукцію спеціальним знаком відповідності, який показує, що продукція чи послуга відповідають конкретному стандарту чи іншому нормативному документу.

Схеми по видачі сертифікатів :
• I - сертифікат на обладнання, що виготовляється в одиничній кількості, т.зв. виробничі лінії, системи керування, програмно-технічні комплекси та ін., видається на строк до 1 року;
• II - сертифікат тільки на одноразово завезену партію продукції, видається на строк до 1 року;
• III - сертифікат на продукцію, що виготовляється серійно, за результатами випробувань без обстеження виробництва, видається на строк до 1 року. Схемою передбачене проведення періодичного технічного нагляду за сертифікованою продукцією шляхом контрольних випробувань;
• IV - сертифікат на продукцію, що виготовляється серійно, за результатами обстеження виробництва й випробувань, видається на строк до 2 років. Схемою передбачене проведення періодичного технічного нагляду за сертифікованою продукцією шляхом контрольних інспекцій виробництва й контрольних випробувань;
• V - сертифікат на продукцію, що виготовляється серійно, за результатами атестації виробництва й випробувань, видається на строк до 3 років. Схемою передбачене проведення періодичного технічного нагляду за сертифікованою продукцією шляхом контрольних інспекцій виробництва й контрольних випробувань;
• VI - сертифікат на продукцію, що виготовляється серійно, за результатами сертифікації (оцінки) системи керування якістю виробника й випробувань продукції, видається на строк до 5 років. Схемою передбачене проведення періодичного технічного нагляду шляхом контрольних перевірок системи керування якістю виробника й контрольних випробувань продукції.

За наявними двосторонніми угодами в Україні визнаються сертифікати країн СНД на продукцію, зроблену в цих країнах. На підставі цих сертифікатів видається свідоцтво про визнання сертифіката відповідності, що при оформленні митних документів має юридичну чинність сертифіката відповідності. Для одержання свідоцтва про визнання в орган із сертифікації необхідно пред’явити національний сертифікат відповідної країни і протоколи випробувань продукції. Схеми сертифікації, що передбачають визнання національних сертифікатів країн СНД і європейських країн розглядаються після вивчення документації.
  
Для того, щоб провести оцінку відповідності продукції чи послуги, необхідно звернутись у сектор організаційного та документального забезпечення сертифікаційної діяльності або у Червоноградську чи Дрогобицьку філії ДП "Львівстандартметрологія" і подати необхідну заявку:

- заявка на сертифікацію продукції чи послуг;
- заявка на оцінку відповідності продукції чи послуг;
- заявка на роз'яснення щодо необхідності сертифікації (оцінки відповідності) продукції, що імпортується;
- заявка на роз'яснення  щодо необхідності сертифікації (оцінки відповідності) вітчизняної продукції;
- на проведення робіт із індивідуального затвердження КТЗ, партії частин та обладнання (для фізичних осіб);
на проведення робіт із індивідуального затвердження КТЗ, партії частин та обладнання (для юридичних осіб);


Наші фахівці нададуть вичерпну консультацію щодо порядку проведення оцінки відповідності продукції чи послуг у конкретному випадку та необхідного переліку документів.
 
Наш орган сертифікації уважно ставиться до інтересів замовників послуг з сертифікації та інших зацікавлених сторін, зокрема споживачів продукції та послуг сертифікованих нами організацій.  Ми розглянемо будь-яке Ваше запитання чи звернення, що стосується сфери нашої діяльності, та намагатимемся надати Вам кваліфіковану відповідь. 
 
Вартість робіт із сертифікації та оцінки відповідності визначається згідно інструкції
ІУ.05-05/2016 „Інструкція. Порядок визначення вартості платних робіт (послуг)”.
 
Порядок виконання робіт з оцінки відповідності продукції вимогам технічних регламентів визначається інструкцією ІООВ.24-03/2016 „Інструкція. Проведення процедури оцінки відповідності вимогам технічних регламентів”.
 
Порядок використання постачальниками сертифікатів/знаків відповідності, встановлений в органі з оцінки відповідності, визначається інструкцією ІООВ.27-03/2016 „Інструкція. Правила використання постачальниками сертифікатів/знаків відповідності...”
 
Порядок розгляду апеляцій, скарг і спірних питань регламентується відповідною інструкцією ІООВ.11-03/2016 „Інструкція.  Порядок розгляду апеляцій, скарг і спірних питань”.

Порядок  подання, розгляд заявки на проведення оцінки відповідності та прийняття рішення за нею визначається інструкцією ІООВ.09-05/2016  „Інструкція. Подання, розгляд заявки на проведення оцінки відповідності та прийняття рішення за нею".

Порядок розробки, оформлення та аналіз договорів (контрактів) ООВ ДП "Львівстандартметрологія" з заявниками, іншими ООВ та випробувальними лабораторіями визначається інструкцією ІООВ.16-05/2016 „Інструкція. Порядок розробка, оформлення та аналіз договорів (контрактів) ООВ ДП "Львівстандартметрологія" з заявниками, іншими ООВ та випробувальними лабораторіями"

Порядок надання відповідей на звернення клієнтів в Орган з оцінки відповідності здійснюється згідно з інструкцією ІООВ.23-03/2016  „Інструкція. Порядок надання відповідей на звернення клієнтів в Орган з оцінки відповідності ДП "Львівстандартметрологія".

Порядок розширювання та скорочування галузі сертифікації та/або оцінки відповідності регламентується відповідною інструкцією ІООВ.25-03/2016 „Інструкція. Порядок розширювання та скорочування галузі сертифікації та/або оцінки відповідності".
 
Порядок використання національного знака з акредитації визначається інструкцією ІООВ.26-03/2016 „Інструкція. Порядок використання національного знака з акредитації".

 

Останні новини
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Перекладач
Пошук
Хто на сайті
На даний момент 66 гостей на сайті
Статистика
Користувачі : 148
Зміст : 1284
Посилання : 23
Переглянути хіти змісту : 1674378
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України Департамент тхнічного регулювання