офіційний веб-сайт           
 
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
Львівський науково-виробничий центр
стандартизації, метрології та сертифікації
18 | 12 | 2017
До відома споживачів
Оновлено вимоги ISO/IEC до компетенції випробувальних лабораторій Друкувати
Написав прес-служба   
Середа, 06 грудня 2017 12:15
Найпопулярніший в світі міжнародний стандарт, який регламентує компетенції випробувальних та калібрувальних лабораторій був оновлений з урахуванням останніх змін в умовах і практиці роботи таких лабораторій. Нова редакція документа була опублікована завдяки тісній співпраці Міжнародної організації зі стандартизації (ISO) і Міжнародної електротехнічної комісії (IEC).

Міжнародний стандарт ISO/IEC 17025:2017 "Загальні вимоги до компетенції випробувальних та калібрувальних лабораторій" є як  "довідник" для лабораторій, які здійснюють операції калібрування і тестування в усьому світі. 
Детальніше...
 
Рекомендують колеги ДП «Харківстандартметрологія»: чи якісні плавлені сири, які ми купуємо? Друкувати
Написав прес-служба   
Середа, 29 листопада 2017 15:12
Сьогодні супермаркети пропонують широкий асортимент плавлених сирів як вітчизняного, так і закордонного виробництва: ковбасних, скибкових, копчених, без копчення, солодких, з харчовими чи смаковими добавками чи без них. Купувати чи пройти повз них, споживач вирішує сам.

Проте, перш ніж визначитись, необхідно знати, що у відповідності з Законом України «Про молоко та молочні продукти» плавлені сири відносяться до молочних продуктів, одержаних з молока або молочної сировини (вершкового масла, твердого сиру, сухого молока, кисломолочного сиру, молочної сироватки), та можуть містити харчові добавки, необхідні для виробництва, за умови, що ці добавки ні частково, ні повністю не замінюють складових молока (жиру, білка, лактози). 
Детальніше...
 
Перегляд стандарту ISO/IEC 17025 на завершальному етапі Друкувати
Написав прес-служба   
Середа, 13 вересня 2017 10:54
Більш ніж 60 тисяч лабораторій по всьому світу займаються калібруванням, тестуванням і аналізом зразків. Але як гарантувати клієнтам достовірність отриманих результатів?

Протягом багатьох років для цього використовувалася сертифікація на відповідність вимогам міжнародного стандарту ISO/IEC 17025 "Загальні вимоги до компетенції випробувальних та калібрувальних лабораторій". Ця процедура користувалася і користується попитом з боку випробувальних і калібрувальних лабораторій, які бажають продемонструвати свою здатність надавати надійні результати.

Остання версія стандарту ISO/IEC 17025 була опублікована спільно Міжнародною організацією зі стандартизації (ISO) і Міжнародною електротехнічною комісією (IEC) в 2005 році. Вона містить набір вимог, що дозволяють лабораторіям видавати незмінно достовірні результати. Однак лабораторне середовище й умови ринку сильно змінилися за минуле десятиліття. Це призвело до прийняття рішення щодо перегляду стандарту ISO/IEC 17025 з впровадженням в його текст значних змін, а також взяти до уваги нову версію стандарту ISO 9001 "Системи управління якістю. Вимоги", яка була опублікована в 2015 році.
Детальніше...
 
ДО УВАГИ КЕРІВНИКІВ ТА ПІДПРИЄМЦІВ, ЯКІ ЕКСПЛУАТУЮТЬ ЗАСОБИ ВИМІРЮВАЛЬНОЇ ТЕХНІКИ Друкувати
Написав прес-служба   
Четвер, 31 серпня 2017 07:46

                                                 До уваги керівників підприємств та підприємців,                                                   які експлуатують засоби вимірювальної техніки,

 відповідно до „Порядку проведення повірки
законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки (далі – ЗВТ),
що перебувають в експлуатації, та оформлення її результатів”,
затвердженого наказом Мінекономрозвитку України від 08.02.2016 р. №193
,

з 1 вересня 2017 року ДП "Львівстандартметрологія" 
приймає на розгляд та погодження

 ГРАФІКИ проведення періодичної повірки ЗВТ на 2018 рік

за адресами:

у м.Львові – вул. Князя Романа, 38тел. (032) 261-60-01
у м.Дрогобичі – вул. Б.Лепкого, 10, тел. (0244) 2-17-70
у м.Червонограді – вул. Будівельна, 1, тел. (0249) 2-03-59

 Звертаємо увагу на нову форму графіка

Адміністрація ДП „Львівстандарметрологія”

 
ДО УВАГИ СУБ'ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ ТА ФІЗИЧНИХ ОСІБ! Друкувати
Написав прес-служба   
Середа, 12 липня 2017 14:44
ОГОЛОШЕННЯ!

Повідомляємо, що Бюро приймання засобів вимірювальної техніки (ЗВТ)
переїхало з вул. Заводська,26 та вул. Метрологічна,12.
З 12 липня 2017 р.
 Бюро приймання ЗВТ
знаходиться за адресою:
вул. Князя Романа, 38, кім.110,
тел. (032) 261-69-44, (032) 261-57-65

 
Метрологічний аутсорсинг – доступно, вигідно, якісно! Друкувати
Написав прес-служба   
Вівторок, 04 липня 2017 14:22
В умовах середнього та малого бізнесу в деяких випадках недоцільно створювати метрологічні служби або призначати відповідальних осіб за забезпечення єдності вимірювань на виробництві чи в організації. Сучасні способи ведення бізнесу використовують так званий метод аутсорсингу, тобто передавання на основі договору деяких процесів сторонній організації, яка спеціалізується в цій сфері з метою підвищення якості виконання цих функцій та зниження витрат на них. 

Метрологічний супровід бізнесу - це одна із форм аутсорсингу, призначеного для забезпечення єдності та достовірності вимірювань в організації чи на підприємстві з метою отримання якісної продукції та послуг.

Переваги метрологічного супроводу бізнесу:

1. Відсутність потреби в утриманні власної метрологічної служби, відділу, лабораторії або штатного метролога.
2. Відсутність потреби у повірочному обладнанні та еталонах.
3. Відсутність потреби у пошуку та навчанні персоналу, організації робочих місць, сплати податків за найманих працівників.
4. Відсутність потреби у виконанні функцій, пов'язаних із метрологічним забезпеченням працівниками підприємства, що дає їм можливість сконцентруватися на основних видах діяльності.
5. Відсутність затримок у виконанні робіт, пов'язаних із відпустками та лікарняними штатних спеціалістів.
6. Оптимізація витрат на метрологічне забезпечення виробництва на основі аналізу вимірювань.
7. Комплексне обслуговування підприємства командою висококваліфікованих спеціалістів. 
8. Делегування відповідальності за забезпечення єдності вимірювання на ДП «Львівстандартметрологія».
9. Розробка та впровадження інноваційних рішень у галузі метрологічного забезпечення виробництва.
10.  Індивідуальний підхід з урахуванням потреб замовника.

Програма метрологічного аутсорсингу бізнесу включає:

1. Проведення аналізу вимірювань на виробництві з метою їх оптимізації.
2. Складання, узгодження та ведення графіку засобів вимірювальної техніки, що знаходяться в експлуатації та підлягають повірці (обов'язковій).
3. Складання графіку засобів вимірювальної техніки, що знаходяться в експлуатації та підлягають калібруванню (за бажанням власника).
4. Складання переліку засобів вимірювальної техніки, що знаходяться в експлуатації та обгрунтовано можуть бути віднесені до індикаторів (не підлягають повірці та калібруванню).
5. Організація повірки та калібрування засобів вимірювальної техніки.
6. Організація атестації випробувального обладнання та засобів вимірювальної техніки спеціального призначення.
7. Організація ремонту та сервісного обслуговування засобів вимірювальної техніки.
8. Організація добровільного оцінювання системи керування вимірюваннями вимірювальних підрозділів підприємства згідно СОУ 43.01-04725912-001.2016 «Порядок добровільного оцінювання системи керування вимірюваннями. Загальні вимоги та порядок проведення».
9. Взаємодія із організаціями Державної метрологічної служби України.
10. Взаємодія з контролюючими органами в галузі метрологічної діяльності.
11. Навчання персоналу підприємства правилам експлуатації засобів вимірювальної техніки та випробувального обладнання.
12.  Надання оперативної консультаційної допомоги у галузі технічного регулювання (метрології, стандартизації та сертифікації).

 За консультаціями звертатись по тел. (032) 237 14 11

 

 
Дізнайся, яку воду ти споживаєш! Друкувати
Написав прес-служба   
Середа, 14 червня 2017 11:16
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, причина приблизно 80% усіх захворювань пов'язана з якістю питної води. Внаслідок споживання недоброякісної питної води кожного року близько 25% населення, особливо дитячого, піддаються ризику захворювань.

Питна вода - це вода, яка придатна для вживання людиною і відповідає встановленим нормам якості. Якісна питна вода не повинна мати шкідливих для людини речовин і повинна містити корисні мінерали для нормальної життєдіяльності організму.

Питна вода має відповідати гігієнічним нормативам за мікробіологічними, органолептичними, фізико-хімічними показниками. Основними забруднювачами води в криницях є продукти розпаду органічних речовин, а саме амоній, нітрити, нітрати. 

Перевірити якість питної води можна у лабораторії ДП «Львівстандартметрологія». Лабораторія випробувань пропонує фізичним і юридичним особам послугу з проведення аналізу питної води з наданням Протоколу випробування.

Досвідчені фахівці швидко та якісно проведуть необхідні дослідження.

За детальнішою інформацією звертайтеся за адресою:
м. Львів, вул. Заводська, 26, тел. (032) 298-67-94
 
Безпечність будівельних матеріалів - запорука якості житла Друкувати
Написав прес-служба   
Четвер, 11 травня 2017 08:46
Кожний пересічний споживач хоча б раз за життя купував будівельні матеріали та стикався з питанням безпечності та якості придбаного товару. Цегла, пісок, щебінь, металопластикові вікна, залізобетонні вироби, цемент, плитка керамічна – цей перелік знайомий кожному з нас. Проте, трапляється так, що споживач при виборі будівельних матеріалів не дуже добре обізнаний з основними критеріями якості та безпечності, тому виникає ситуація, коли придбаний товар не використовують за призначенням та шкодують за зайве витраченими коштами.

Треба пам’ятати, що для кожного найменування будівельного матеріалу існує чисельна кількість марок товару, які мають різні властивості та сфери застосування. 

У складі ДП «Львівстандартметрологія» функціонує акредитована випробувальна лабораторія, яка проводить випробування будівельних матеріалів. Таким чином, щоб убезпечити себе та оточуючих від небезпечних та неякісних будівельних матеріалів, споживач повинен при замовленні товару вимагати документ про якість, складений на підставі результатів проведених випробувань, в якому зазначені марка (клас) товару та роз’яснення споживчих властивостей будівельного виробу.

Обов’язково треба звертати увагу  на :
- особливості, класифікацію і маркування;
- показники якості і безпеки (наприклад, стінових виробів): зовнішній вигляд, геометричні параметри, теплопровідність, маса, середня густина, водопоглинання, вологість, морозостійкість, міцність зчеплення декоративного покриття з поверхнею виробів;
- наявність характерних невідповідностей, що впливають на безпеку і здоров’я споживача: порушення допустимих відхилень геометричних параметрів; недостатня морозостійкість виробів; міцність стінових виробів нижча задекларованої; радіоактивна небезпека тощо.

За детальнішою інформацією звертайтеся:
м.Львів, вул. Заводська,26, (032) 298-67-94
Лабораторія випробувань ДП «Львівстандартметрологія».
 
Ранні овочі: що треба знати споживачеві про їх вміст та як уникнути отруєння Друкувати
Написав прес-служба   
Вівторок, 25 квітня 2017 09:28
З першим весняним теплом з’явилися і ранні овочі. Але треба пам’ятати про нітрати, які є майже у всіх ранніх овочах.

Що ж таке нітрати ?
Нітрати – це солі азотної кислоти, які самі по собі для людини нешкідливі. Частина нітратів переробляється в корисні амінокислоти, білки і інші сполуки, частина виводиться в незмінному вигляді, а ось при значному перевищенні нітратів, їх надлишок вже може перетворюватися на ті самі шкідливі нітрити, які є отрутою. Нітрити негативно впливають на еритроцити, знижуючи їх здатність переносити кисень, що різко погіршує «дихання» наших органів і тканин, а також зростає рівень шкідливого холестерину в крові. Повністю убезпечити свій організм від вживання нітратів споживач не зможе, бо вони є майже у всіх овочах та зелені, і не тільки. Проте вони небезпечні у надмірних кількостях, тому, потрібно стежити за тим, що ви споживаєте і скільки. Щодо безпечної для людини дози, однозначно відповісти на це запитання важко. Все залежить від індивідуальних особливостей людського організму.
Отже, потрібно пам’ятати, що будь-який вміст нітратів може бути небезпечним, адже ми можемо одночасно з’їсти кілька продуктів з нітратами в межах норми (огірок+капуста+вода з криниці) і отримаємо отруєння через сукупну кількість нітратів.
Детальніше...
 
Що це ви з лічильником накрутили? Друкувати
Написав прес-служба   
Четвер, 02 березня 2017 11:24
Під час періодичних повірок лічильників газу в облгазах виявляють сотні випадків втручань в роботу приладів обліку. Споживачі навмисне зривають пломби, використовують магніти на мембранах, ламають механізм лічильників. Проте, зазвичай, це виявляють і таке незаконне втручання у роботу приладів обліку обходиться у тисячі гривень.

Зокрема, нещодавно у Чернівецькій області мешканці виставили рахунок у 7 тисяч гривень за втручання у роботу лічильника, а у Волинській - чоловікові це обійшлося у 42 тисячі гривень!

Ми ж вирішили поспостерігати за тим, як проводять повірку лічильників і як виявляють втручання.

Лічильники газу можуть знімати лише працівники облгазу. Практично всі надавачі послуги газопостачання мають свої установки для повірки приладів обліку. Проте саму повірку може проводити лише представник регіонального держпідприємства стандартизації, метрології та сертифікації. Тобто фахівці ДП «Львівстандартметрологія» працюють на обладнанні замовника послуги із повірки приладу обліку. Крім цього, це обладнання один раз на рік переревіряє фахівець, який приїжджає з Івано-Франківська й використовує спеціальний пересувний еталон передавання. За необхідності, регулюють обладнання, змінюють еталонні прилади обліку.

Облгази мають реєстри всіх лічильників, де вказуються дані про їх встановлення. Відповідно завдяки цим реєстрам визначається, коли саме потрібно проводити повірку приладів обліку. На час повірки споживачам встановлюють тимчасово -- на 1-2 місяці, лічильники із обмінного фонду. Устаткування для повірки - це з’єднані труби, на яких встановлені еталонні лічильники. До них приєднують і ті, що потрібно перевірити. Увесь процес повірки відбувається автоматично.

"До відповідного устаткування прикріплюють 6-10 приладів обліку газу у залежності від типорозміру, які слід повірити, - каже Оксана Байда, провідний інженер ДП "Львівстандартметрологія". - Обладнання оснащене еталонними лічильниками і під’єднане до комп'ютера, де у відповідну програму вносяться необхідні дані. Після цього підготовчого процесу, починається безпосередньо повірка.
Детальніше...
 
Повірені ваги - запорука чесної торгівлі Друкувати
Написав прес-служба   
Четвер, 23 лютого 2017 11:51
Часто, купуючи товари, ми думаємо: коли уважно стежити за показами ваги при зважуванні товару, можна уникнути обману. Але трапляється навпаки: чим уважніше покупець стежить за цифрами, тим легше його обдурити.
Розкрити продавця-шахрая важко. Тому найкраща порада - купувати ваговий товар там , де є контрольна вага, точність якої підтверджує пломба з відбитком повірочного тавра. 
Детальніше...
 
Безпечне прання. Що приховує чистота? Як обрати безпечні мийні засоби? Друкувати
Написав прес-служба   
Четвер, 16 лютого 2017 10:45
Кожного року у пральних порошках на українських прилавках має зменшуватися кількість фосфатів, процес пішов, зважаючи на те, що ще з 2013 року набув чинності оновлений Технічний регламент мийних засобів.

Згідно Технічного регламенту мийних засобів продукція може вводитись в обіг на території України при виконанні таких вимог: здатність до первинного і повного біологічного розкладу поверхнево-активних речовин, що входять до його складу; обов’язкове маркування мийного засобу.

Яку небезпеку для споживача несе неякісний мийний засіб?

Найбільша небезпека для здоров’я людини та довкілля - це наявність в мийних засобах поверхнево-активних речовин і фосфатів. Використання мийних та чистячих засобів пов’язано з безпосереднім контактом зі шкірою людини. Тому дуже важливо, щоб саме ця категорія продукції відповідала найвищим вимогам безпеки. 
Детальніше...
 
Етапи впровадження в Україні екологічних норм автомобільних викидів «Євро-5» та «Євро-6» Друкувати
Написав прес-служба   
Понеділок, 13 лютого 2017 14:11
З 1 січня 2016 року в Україні була введена заборона на ввезення і реєстрацію як нових, так і старих автотранспортних засобів нижчих за норми екологічного стандарту «Євро-5». А у 2018 році в Україні мають набути чинності екологічні норми «Євро-6». Принаймні, це передбачено останньою редакцією Закону України «Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів».

Що ж таке екологічні стандарти?
Переваги для пресічних споживачів переходу України на нові екологічні норми «ЄВРО-5» та «ЄВРО-6»
Автомобільні викиди та їх вплив на здоров’я людини та за яких умов можна уникнути чи применшити вміст шкідливих речовин, які виділяють транспортні засоби в Україні
Детальніше...
 
Повіряти лічильники води львів’яни можуть безпосередньо у своїх помешканнях Друкувати
Написав прес-служба   
Середа, 08 лютого 2017 10:41
З певною періодичністю у будинках з'являються оголошення про те, що всі мешканці, які мають у квартирах лічильники води, повинні забезпечити повірку цих приладів. Такі оголошення застають зненацька тих громадян, які не уявляють собі, навіщо потрібна повірка та як її можна здійснити.

ДП «Львівстандартметрологія» здійснює повірку на місці експлуатації, тобто без демонтажу та розпломбування, що дозволить значно скоротити Ваш час та забезпечить максимальну зручність при проведенні періодичної повірки лічильників обліку води.

Мешканці багатоквартирних будинків, які обслуговуються ЛМКП «Львівводоканал», «Львівтеплоенерго» та «Залізничнетеплоенерго» періодична повірка лічильників обліку води проводиться безкоштовно. 

Детальніше...
 
Як вибрати якісний пуховик? Друкувати
Написав прес-служба   
Понеділок, 06 лютого 2017 10:18
Зима ще не відступає, але вже почалися сезонні знижки. Тому, для тих, хто хоче зекономити є можливість придбати за нижчими цінами зимовий верхній одяг, наприклад, пуховик.

Що треба знати пересічному покупцю, щоб придбати якісний виріб, які критерії існують при виборі пуховика?


У нашій країні усі «дуті» куртки та пальто помилково називають пуховиками. Пуховик – це куртка, яка наповнена пухом водоплаваючих птахів.
Детальніше...
 
ЧИ БЕЗПЕЧНІ ІГРАШКИ, ЯКИМИ БАВЛЯТЬСЯ НАШІ ДІТИ? Поради від фахівців Друкувати
Написав прес-служба   
Вівторок, 31 січня 2017 10:49
Минули новорічні свята, а це зазвичай дні, коли великим попитом користуються іграшки. Від великого асортименту запропонованої нам виробниками та імпортерами іграшкової продукції нелегко розгубитися навіть досвідченому споживачеві. М`які іграшки, настільні конструктори, музичні інструменти, іграшкові меблі – це ще не весь перелік того, що пропонують нам у дитячихі магазинах та ринках. Отже, варто пам`ятати про найголовніше: тільки якісна, безпечна і виготовлена з екологічно чистого матеріалу іграшка принесе максимальну користь і радість дитині і вам. 
Детальніше...
 
Сертифікація автомобілів: актуальні питання Друкувати
Написав прес-служба   
Понеділок, 30 січня 2017 09:26
Що таке сертифікат, навіщо він потрібен, як його отримати?
Питання, що стосуються «розмитнення» автотранспорту є сьогодні актуальним, зокрема за умов набуття чинності закону №1389. Цей документ, раніше відомий як законопроект №3251, дозволяє при виконанні низки умов пригнати легковий автомобіль і «розмитнити» його з оплатою набагато менших ставок акцизного збору, одного з трьох головних компонентів «розмитнення».

Детальніше...
 
До уваги споживачів! Друкувати
Написав прес-служба   
Понеділок, 17 жовтня 2016 09:40
ДО УВАГИ СПОЖИВАЧІВ!

ДП «ЛЬВІВСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ»
НАГАДУЄ

про необхідність своєчасної повірки лічильників холодної та гарячої води.
ДП «Львівстандартметрологія»
ЗДІЙСНЮЄ

повірку на місці експлуатації, тобто без демонтажу та розпломбування,
що дозволить значно скоротити Ваш час та забезпечить максимальну зручність
при проведенні періодичної повірки лічильників обліку води.
Мешканці багатоквартирних будинків, які обслуговуються ЛМКП «Львівводоканал», «Львівтеплоенерго» та «Залізничнетеплоенерго» періодична повірка лічильників обліку води проводиться безкоштовно.
Звертайтеся!
І фахівці ДП «Львівстандартметрологія»
у зручний для Вас час здійснять необхідну кваліфіковану повірку.
За детальнішою інформацією звертатися:
м. Львів, вул. Метрологічна, 12,
відділ вимірювань та повірки побутових лічильників води,
 тел. 237-14-31, 0974171147, 0632357669

Адміністрація
 
В Україні пропонується повністю заборонити фосфатну хімію Друкувати
Написав прес-служба   
Вівторок, 04 жовтня 2016 11:31
У Верховній Раді України 26.09.2016 р. зареєстрований проект Закону України № 5182 «Про основи здійснення державного регулювання синтетичних миючих засобів та товарів побутової хімії».

Сьогодні законодавство України дозволяє імпортувати і застосовувати пральні порошки, що містять 35 % фосфатів. Через їх застосування до навколишнього природного середовища України щоденно потрапляє 70-75 тисяч тонн фосфатів, а безпосередньо до прісноводних водоймищ - 60-65 тисяч тонн сульфатів. 
Детальніше...
 
В Україні розроблено проект Концепції державної політики із захисту прав споживачів до 2020 року Друкувати
Написав прес-служба   
Четвер, 22 вересня 2016 08:55
Найближчим часом на розгляд Уряду буде представлено проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Концепції державної політики у сфері захисту прав споживачів на період до 2020 року», головним розробником якого є Мінекономрозвитку України.

Документ розроблено з метою сприяння насиченню вітчизняного ринку якісною та безпечною продукцією, підвищення добробуту населення, а також протидії зростанню зловживань на споживчому ринку.

Фахівці вважають: для роботи законослухняних суб’єктів господарювання необхідно створити сприятливі умови. Водночас, сьогодення вимагає злагоджених дій органів влади для забезпечення реальної відповідальності як продавця, так і виробника чи імпортера за постачання недоброякісної або небезпечної продукції.

Прийняття Концепції дозволить активізувати роботу щодо вирішення ряду проблем з питань захисту прав споживачів, серед яких: удосконалення законодавства України у сфері захисту прав споживачів; забезпечення державною підтримкою громадських організацій споживачів; залучення науковців для проведення досліджень у сфері захисту прав споживачів; підвищення поінформованості споживачів стосовно реалізації своїх прав.

Концепції державної політики у сфері захисту прав споживачів на період до 2020 року (проект)


Джерело: http://www.csm.kiev.ua
 
« ПочатокПопередня12345НаступнаКінець »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Останні новини
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Перекладач
Пошук
Хто на сайті
На даний момент 13 гостей на сайті
Статистика
Користувачі : 148
Зміст : 1269
Посилання : 23
Переглянути хіти змісту : 1595614
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України Департамент тхнічного регулювання